mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۸ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۵۷۷
تعداد بازدید: ۱۸۳۵
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت : با همکاری بانک سینا 4 میلیارد و 700 میلیون تومان به پروژه‌های نیمه تمام بخش گردشگری تسهیلات داده‌ایم

به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از خبرگزاری فارس در بیرجند، حسن رمضانی در نشست خبری صبح امروز با اشاره به روز جهانگردی وآغاز هفته گردشگری اظهار داشت: امسال شعار سازمان، گردشگری پایدار برای توسعه است.

 

وی با بیان اینکه گردشگری جزئی از محورهای توسعه است و توسعه پایدار ایجاد می‌کند، افزود: با سازماندهی روابط گردشگری در عرصه بین‌الملل، می‌توانیم در رشد و توسعه اقتصاد کشور نقش مهمی را ایفا کنیم .

 

 

وی در خصوص جذابیت طبیعی و جغرافیایی در پهنای استان، افزود: از شمال تا جنوب استان، آب وهوای سرد کوهستانی تا خشک بیابانی را مشاهده می‌کنیم و گرم‌ترین نقطه استان، دهسلم نهبندان با 70 درجه گرما  و تاریک‌ترین آسمان برای رصد ستارگان در سه‌قلعه سرایان و نایبندان طبس است.

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی در خصوص گام بزرگ 2 سال گذشته که با همکاری معاون رئیس جمهور و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، شکل گرفته افزود: استان خراسان‌جنوبی در نوروز که ایام پیک سفر است دهمین مقصد گردشگری و جدیدترین مقصد برای گردشگران مطرح شد.

 

رمضانی با بیان اینکه شهر نوروز گذشته 3 میلیون و 800 هزار ورودی گردشگر داشته‌ایم، گفت: اکثر این مسافران مقصدشان شهر دیگری است اما می‌توانیم با تلاش و معرفی جاذبه‌های تاریخی و صنایع دستی و ایجاد فضای امن  ماندگاری مسافران و گردشگران را افزایش دهیم و از این فرصت خوب و پیامدهای اقتصادی آن بهره‌مند شویم.

 وی در خصوص هزینه فروش صنایع دستی شهر بیرجند در نوروز امسال و سال گذشته، اضافه کرد: نوروز امسال با 600  میلیون تومان افزایش چشمگیری نسبت به 370 میلیون درنوروز 95 بوده است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی در خصوص افزایش میزان گردشگر، بیان داشت: حفظ آثار تاریخی به نحوی که برای بازدیدکنندگان قابلیت بازدید داشته باشد و کشف و شناسایی آثار فاخر، برای افزایش جذابیت و گردشگر در استان کمک بسزایی می‌کند.

 

رمضانی در خصوص تلاش وفعالیت‌های انجام شده در حوزه صنایع دستی، تصریح کرد: با احیای صنایع دستی فراموش شده مانند برک‌بافی در سربیشه و بشرویه، گیوه‌بافی در طبس و افزایش مراکز تخصصی صنایع دستی، خانه های صنایع دستی و بازارچه‌ها، محیطی برای علاقه‌مندان به صنایع دستی فراهم ساختیم.

 وی تجهیز کردن زیرساخت‌ها را برای افزایش گردشگری مهم دانست و افزود: مجهز ساختن زیرساخت‌ها در مناطق  گردشگری و ایجاد فضاهای امن اقامتی موجب جذب گردشگران می‌شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی در خصوص فعالیت‌هایی که امسال در راستای پروژه‌های گردشگری استان انجام شده، تصریح کرد : تکمیل ساختمان ها و رفع نواقص بناهای گردشگری، ساخت کمپ‌های مناسب گردشگری، محوطه‌سازی مناسب، احداث آلاچیق، ایجاد فضای سبز، ایجاد دیوار ساحلی، نور پردازی در بناها، امکانات نشیمنگاه و سرویس‌های بهداشتی، سنگ فرش بعضی از کوچه‌ها، شبکه‌ی فشار متوسط برق، ایجاد فضای سنتی و پذیرایی با غذاهای محلی، ازنمونه فعالیت‌ها در محیط های گردشگری استان خراسان‌جنوبی است.

 رمضانی در خصوص هزینه‌های اختصاص داده شده به بوم گردی استان، افزود: تسهیلات تا شهریور امسال 1 میلیارد و 500 میلیون تومان از صندوق کارآفرینی امید با سود 4 درصد به طرح‌های بوم‌گردی اختصاص داده‌ایم که امروزه استان خراسان‌جنوبی از نظر اقامتی و بوم‌گردی یکی از استان‌های مطرح کشور است.

 

وی با بیان اینکه محتویات آموزشی فراگیر باعث پیشرفت کیفیت روز افزون گردشگری می‌شود، افزود: با همکاری بانک سینا 4 میلیارد و 700 میلیون تومان به پروژه‌های نیمه تمام بخش گردشگری تسهیلات داده‌ایم و بخشی هم آموزش‌های متنوع رانندگان تاکسی و اتوبوس‌های بین شهری و سفره‌آرایی ویژه کارکنان در هتل‌ها وفضاهای اقامتی و آموزش‌های دهیاران  در حوزه‌های مختلف بوده است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در خصوص افتتاح و راه‌اندازی 6 واحد در ایام گردشگری، افزود: 2 دفتر در بیرجند و فردوس و 4 واحد اقامتگاه بوم گردی در اصفهک شهرستان طبس، باغستان شهرستان فردوس، زرین چاه سه‌قلعه سرایان، زاغ‌بور شهرستان بیرجند افتتاح خواهد شد که این دفاترجذب گردشگر و خدمات سفر در افزایش ورود گردشگران به استان خیلی کمک می‌کند.

 رمضانی در پایان در خصوص برگزاری طرح همیاران گردشگر در این هفته، اضافه کرد: طرح گسترده آموزش همیاران گردشگر در مقطع متوسطه با همکاری آموزش و پرورش برگزار خواهد شد که موجب شناخت و یادگیری هویت ملی دانش‌آموزان و هم راهنمایی، برای گردشگران خواهند بود.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: