mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۳۲ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۸۴۹
تعداد بازدید: ۱۰۲۸
سعیدی کیا در نشست همفکری با تجار ایرانی مقیم چین؛
رییس بنیاد مستضعفان کشور گفت: یک سوم سود شرکت ها و پروژه های مختلف بنیاد مستضعفان در بخش محرومیت زدایی هزینه می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا روز چهارشنبه در نشست همفکری با تجار ایرانی مقیم چین در پکن افزود: یک سوم هم صرف پروژه های جدید راهبردی بنیاد و یک سوم دیگر هم صرف توسعه شرکت های فعلی بنیاد می‌شود. در بخش محرومیت زدایی سالانه به 70 هزار خانوار روستایی سبد غذایی اهدا می کنیم. 

وی با اشاره به وجود 14 هزار خانوار دارای دو تا 7 معلولی کشور گفت: یکی از فعالیت های ما این است که با همکاری سایر دستگاه های مرتبط برای تامین مسکن این عزیزان تلاش می کنیم و تا کنون دو هزار خانه تحویل داده ایم. 


سعیدی کیا افزود: در روستاها هم برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری هستند تسهیلاتی در نظر گرفته ایم.

وی افزود: در قالب این طرح، برای هر استان 20 میلیارد تومان تسهیلات با سود 17 درصد واقعی در نظر گرفتیم که به هر پروژه هم حداکثر 20 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می کنیم.

به گفته وی در قالب این طرح تا حالا 1020 طرح به بنیاد پیشنهاد شده است که تعدادی هم تسهیلات دریافت کرده اند. 

رییس بنیاد مستضعفان افزود: در حوزه محرومیت زدایی محور فعالیت های ما با مردم و برای مردم است و پروژه ها را آخر سر هم به مردم واگذار می کنیم.

وی در ادامه به ظرفیت ها و توانمندی های بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: بنیاد تقریبا یک درصد اقتصاد کشور را به عهده دارد به طوری که فروش سال 95 بنیاد حدود 26 هزار میلیادر تومان بوده است. 

وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان 160 شرکت فعال در قالب 11 هولدینگ دارد گفت: در صنعت برق 4 هزار مگاوات برق تولید می کند هم از دولت نیروگاه خریدیم و هم خود بنیاد نیز نیروگاه ساخته است.سعیدی کیا افزود: در بخش نفت در زمینه حفاری فعال هستیم و شرکت حفاری شمال را در اختیار داریم. 

وی ادامه داد: بنیاد 6 شرکت عمرانی و یک شرکت ساختمانی فعال دارد و در حال حاضر هم 10 هزار متر مربع زیر ساخت و ساز داریم.
 
رئیس بنیاد مستضعفان  گفت: در بخش فولاد نیز فعال هستیم و دو واحد احیا هر کدام به ظرفیت 920 هزار تن و دو واحد ذوب هر کدام به ظرفیت یک میلیون و 200 هزار تن داریم و 70 درصد تولیداتمن را در این زمینه صادر می کنیم. 

به گفته وی بنیاد در زمینه های صنایع غذایی، لاستیک، کاشی، باغداری و دامداری هم فعالیت داریم به طوری که ماه قبل از تولید روزانه هزار و 300 تن شیر عبور کردیم.

سعیدی کیا افزود: در بخش خدمات هم 30 هتل از جمله هتل های بزرگی مانند ازادی، اوین و استقلال داریم و برای خط دوم تله کابین توچال نیز در حال رایزنی با شرکت های چینی هستیم. 
رییس بنیاد مستضعفان افزود: آماده مشارکت در پروژه های مختلف با تجار و سرمایه گذاران ایرانی مقیم چین هستیم. 

تجار و سرمایه گذاران ایرانی مقیم چین نیز در این نشست برنامه ها و پیشنهادات خود را برای مشارکت با بنیاد مستضعفان اعلام کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین