mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۰۲ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۲۰۴
تعداد بازدید: ۱۵۸۲
استاد حوزه و دانشگاه در مراسم احیای شهرستان قلعه گنج؛
حجت السلام و المسلمین شفیعی گفت: ما خواستیم و محرومیت‌ را دور زدیم. تا بگویند ما شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بودیم و بنیاد مستضعفان به فرمان مقام معظم رهبری، جاده‌های موفقیت را برای ما هموار کرد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در مراسم احیای شب قدر که در مسجد جامع قلعه گنج برگزار شد، پس از خواندن دعای کمیل و دعای افتتاح، حجت‌السلام و المسلمین شفیعی در سخنانی برای اهالی این شهرستان روند پیشرفت و آبادانی قلعه گنج را تشریح کرد. 

حجت السلام و المسلمین شفیعی به جایگاه امروز مردم قلعه‌گنج اشاره کردند و گفتند:«خودباوری جوان‌های قلعه‌گنج، گنج مردم این شهر است. اینکه جوان‌های قلعه‌گنجی بخواهند و باور کنند که می‌توانند کارهای سخت  را انجام دهند و مشکلات را از مسیرشان بردارند، یعنی آینده این شهر روشن است. یعنی باید چشم انتظار روزهای شیرین و موفقیت قلعه‌گنج و قلعه‎گنجی‎ها ماند. روزهایی که تا رسیدن به آن‌ها فقط چند قدم باقی مانده است.»


استاد حوزه و دانشگاه  که به دعوت شورای فرهنگی به شهرستان قلعه‌گنج آمده بود، در مراسم شب قدر از سردار سلیمانی به عنوان افتخار خطه کرمان نام بردند و گفتند: «جوانان مصممی که امروز چهره آن‌ها را می‌بینم، آینده سازانی هستند که نه تنها برای شهرشان قلعه‌گنج، بلکه برای کرمان و ایران اسلامی هم افتخار آفرینی می‌کنند تا به همه بگویند: ما خواستیم و محرومیت‌  را دور زدیم. تا بگویند ما شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بودیم و بنیاد مستضعفان به فرمان مقام معظم رهبری، جاده‌های موفقیت را برای ما هموار کرد تا قلعه‌گنج، گنج واقعی‌اش را پیدا کند. تردید ندارم روزی از همین قلعه‌گنج، هزاران هزار فرد موفق همچون سردار سلیمانی به ایران و جهان معرفی خواهد شد. سرداری که افتخار یک ملت است.»

شفیعی در ادامه سخنرانی برای اهالی قلعه‌گنج از رویش بذر امید در دل مردم روایت کردند و گفتند: «بنیاد مستضعفان کار بزرگی را شروع کرده است. رویش امید در دل مردم و القای این باورکه می‌توانید یک گام که نه، چندین گام بزرگ و استوار برای  موفقیت مردم قلعه گنج است. مردمی که تا چند وقت پیش محروم بودند، این روزها تصمیم گرفته‌اند محرومیت را دور بزنند و این بزرگترین پیروزی برای آن‌هاست.»

سخنران ویژه مراسم شب قدر در ادامه از زندگی و سیره امام علی(ع) صحبت کردند و  با خواندن شعر «تا روز حشر هرچه بگویم علی کم است، قران بی علی ثمرش ابن ملجم است»خصوصیات و فضیلت‌های اخلاقی امام علی(ع) را برای مردم بیان کردند و گفتند: «بین شب قدر و نزول قرآن و ایام شهادت امیر المونین تناسبی هست و این موضوع به ما می‌آموزد که قران و حضرت علی (ع) در کنارهم و باهم تاثیر می‌گذارند.»

حجت‌السلام و المسلمین شفیعی در ادامه از منزلت شب قدر صحبت کردند و گفتند: «شب قدر شب تعیین سرنوشت است. خدا سرنوشت هر انسان را در اختیار خودش قرار داده  تا با دو عامل دعا و تلاش، زندگی معنوی و مادیو آینده خودشان را رقم بزنند.»


استاد حوزه و دانشگاه سخنرانی خود را با این صحبت‌ها به پایان بردند: «نام گذاری این شهرستان به نام قلعه گنج بی دلیل نیست و گنج‌های واقعی این شهرستان مردم و جوانان بااستعداد و متعهد آن هستند. باید قدر فرصت‌ها را بدانیم و ضمن دعا و نیایش و قرائت قران در این ماه، بدانیم  که فعالیت‌ها زمانی تاثیرگذار خواهند بود که در کنار مسائل معنوی، تلاش و کوشش انسان هم دوچندان باشد. در حقیقت مردم به خصوص جوانان، باید مانند چشمه‌‌ای که  از درون می‌جوشد،  از بسترهایی که به فرمان مقام معظم رهبری در قلعه‌گنج، شهر اقتصاد مقاومتی ایجاد شده،آگاهانه و به بهترین شکل استفاده کنند.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: