mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۳۱ - ۰۵ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۶۵۸
تعداد بازدید: ۱۵۹۳
 مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج گفت: 12 طرح دامپروری محلی پرورش بز مورسیا اسپانیایی در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی(قلعه گنج) به بهره برداری رسید.

مسعود حیدروند عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های دامپروری این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها توسط بخش خصوصی موفق به راه اندازی مراکز دامپروری شده اند.

12 طرح دامپروری در قلعه گنج به بهره برداری رسید

وی ادامه داد: هم اکنون 15 طرح دامپروری در حال اجرا است و 30 نفر متقاضی دیگر جهت پرداخت تسهیلات به بانک معرفی شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان از طرح های خرد شهر نمونه اقتصاد مقاومتی بازدید کرد

محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان، مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی این شهرستان از سه طرح بازدید کردند.

سعیدی کیا همچنین از 2 طرح مشاغل خرد خانگی در روستاهای محروم این شهرستان که تسهیلات 20 تا 100میلیون تومانی از بانک دریافت کرده بودند، دیدن کرد.طرح تولید شیره خرما در روستای شمزان از توابع بخش مرکزی و طرح های بزمورسیا از جمله طرح های بازدید شده در سفر یکروز سعیدی کیا بودند.

وی همچنین در پایان سفر خود به قلعه گنج از سردخانه یک هزارتنی نگهداری خرما و محصولات کشاورزی که با اعتبار 700 میلیون تومان در روستای توکل اباد به بهره برداری رسیده ، بازدید کرد.

طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج  از سال 1393 به پیشنهاد استاندار کرمان توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

این طرح که به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور نیز مطرح و با تکیه بر توانمندی محلی مردم منطقه و بهره گیری از ظرفیت بخش غیردولتی اجرا شده و تشکیل صندوق های خرد روستایی برای تجمیع سرمایه های مردم و اعطای تسهیلات برای ایجاد مشاغل پایدار از ثمرات این طرح است.

مرکز شهرستان قلعه گنج در 420 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین