mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۳ - ۰۸ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۶۷۱
تعداد بازدید: ۱۵۴۵
بنیاد علوی در راستای طرح حمایت از مادران باردار ،۱۴۰ سبد مواد غذایی بین ماردان شهرستان فراشبند توزیع کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستانفراشبند، گفت: زنان باردار و مادرانی که از نظر کم خونی و وزن در بارداری اول و دوم مشکل داشته یا دارای حاملگی‌های چند قلو هستند و یا وزن آن‌ها قبل از بارداری کمتر از ۴۵ کیلوگرم بوده و از نظر جسمی و وضعیت اقتصادی نیز جزو خانواده‌های بی بضاعت و نیازمند باشند، گروه هدف این طرح هستند.
 
توزیع سبد غذایی بنیاد علوی میان مادران باردار و شیرده شهرستان فراشبند

دکتر مسعود جوکار ادامه داد: این سبد‌های غذایی با هدف بهبود سلامت مادران و کودکان، کاهش سوء تغذیه و بهبود رشد در نوزادان شیرخوار و پیشگیری از تولد نوزاد بیمار، بین مادران کم بضاعت و بی بضاعت توزیع‌ می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه تمامی اطلاعات خانوار‌ها در مراکز بهداشتی و خانه‌های بهداشت از سوی بهورزان، ماماها، کارشناسان مرکز بهداشتو پایگاه‌های سلامت، ثبت می‌شود، به کمک این داده ها،  مادران باردار شناسایی شده و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می‌شوند.

کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت فراشبند نیز با بیان اینکه این سبد‌های غذایی شامل ۱۴ قلم انواع مواد غذایی از جمله برنج، مرغ، بلغور جو، نخود، لوبیا چیتی، عدس، لپه، خرما، سویا، روغن مایع، ماکارونی، تن ماهی، عسل، پنیر و حلوا شکری است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون در دو نوبت، این اقلام بین مادران باردار توزیع شده و تا پایان سال هم، توزیع می‌شود.

زهرا ضیائی گفت: بنیاد علوی هر دو ماه یک بار، سبد‌های غذایی را در بین مادران باردار نیازمند توزیع می‌کند و مادران مشمول این طرح تا ۶ ماه پس از زایمان نیز، این هدایا را دریافت می‌کنند.
 
توزیع بسته‌های غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت نخستین‌بار ١٠ سال پیش به صورت پایلوت در ٥ استان کشور با سهمیه ماهانه ٢ هزار مادر آغاز شد و در حال حاضر ٢٧ استان کشور را با سهمیه ماهانه ٧٨ هزار و ٨٧٣ مادر پوشش می‌دهد.
 
این طرح با توزیع ماهانه یک هزار بسته آغاز شد و در سال ٩٤ تعداد بسته‌های توزیعی به ٥٠ هزار و ٥٤١ سبد در ماه رسید. در سال ٩٥ ماهانه ٦١ هزار و ٢٥٢ سبد حمایتی در اختیار مادران مشمول طرح قرار گرفت و این رقم در سال ٩٦ به ٧٨ هزار و ٨٧٣ سبد رسید که در ٢٧ استان و ٣٣٤ شهرستان توزیع شده است.
 
تمامی ساکنان روستا‌ها در مناطق محروم کشور مشمول این طرح می‌شوند. تمامی مادران مناطق کمتر توسعه یافته و غیربرخوردار، پس از شناسایی و بررسی سوابق مشمول برخورداری از بسته‌هایی غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت میشوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: