mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۱۲ - ۰۸ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۶۷۳
تعداد بازدید: ۱۳۹۷
بسته های غذایی حمایتی بنیاد علوی، بین ۱۵۰ مادر باردار با شرایط ویژه در شهرستان رستم توزیع شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مسئول امور عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رستم گفت: با همکاری واحد بهداشت خانواده و امور عمومی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، بسته‌های غذایی حمایتی بنیاد علوی، بین ۱۵۰ مادر باردار با شرایط ویژه در شهرستان رستم توزیع شد.
 
توزیع سبد غذایی بنیاد علوی میان مادران باردار رستم

احمد رستمی افزود: شرایط ویژه این مادران شامل هموگلوبین پایین، وزن گیری نامناسب، شاخص قد و وزن پایین (BMI) و بارداری دوقلویی است که از مناطق روستایی شهرستان، به کمک بهورزان و تایید واحد بهداشت خانواده انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: این بسته‌ها شامل برنج، مرغ، روغن، حبوبات، بلغور جو، خرما، ماکارونی، سویا و پنیر است.
 
توزیع بسته‌های غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت نخستین‌بار ١٠ سال پیش به صورت پایلوت در ٥ استان کشور با سهمیه ماهانه ٢ هزار مادر آغاز شد و در حال حاضر ٢٧ استان کشور را با سهمیه ماهانه ٧٨ هزار و ٨٧٣ مادر پوشش می‌دهد.
 
این طرح با توزیع ماهانه یک هزار بسته آغاز شد و در سال ٩٤ تعداد بسته‌های توزیعی به ٥٠ هزار و ٥٤١ سبد در ماه رسید. در سال ٩٥ ماهانه ٦١ هزار و ٢٥٢ سبد حمایتی در اختیار مادران مشمول طرح قرار گرفت و این رقم در سال ٩٦ به ٧٨ هزار و ٨٧٣ سبد رسید که در ٢٧ استان و ٣٣٤ شهرستان توزیع شده است.
 
تمامی ساکنان روستا‌ها در مناطق محروم کشور مشمول این طرح می‌شوند. تمامی مادران مناطق کمتر توسعه یافته و غیربرخوردار، پس از شناسایی و بررسی سوابق مشمول برخورداری از بسته‌هایی غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت میشوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: