mfnews.ir

انتشار: ۲۰:۱۷ - ۱۳ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۶۹۸
تعداد بازدید: ۱۷۹۴
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه :
دکتر الفت معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه : رشد خلاقیت، ابتکار، نوآوری و جوان‌گرایی به عینه در  مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند ملاحظه می‌شود.

دکتر الفت معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ضمن تشکر از مدیریت مؤسسه دانشمند که موجبات برپایی مراسم و آشنایی با ظرفیت‌های این مجموعه را فراهم کرده گفت : رشد خلاقیت، ابتکار، نوآوری و جوان‌گرایی به عینه در  مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند ملاحظه می‌شود.

وی افزود: جوانانی که در این مؤسسه مشغول به کار هستند، در راستای منافع ملی بخشی از خدمات آموزشی مورد نیاز کشور را پوشش می‌دهند. هزینه‌هایی که در این مؤسسه صورت می‌گیرد، سرمایه‌گذاری بلند مدتی است که منافع مادی آن متوجه محرومان جامعه می‌گردد. این جوانان با ارائه الگوهای جدید در مسیر فقرزدایی گام برمی‌دارند.

 وی در ادامه گفت :   متأسفانه بخشی از مردم کشور به فقر مطلق مبتلا هستند، قدرت فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را ندارند و فرصت‌های لازم برای شکوفایی آنان مهیا نمی‌باشد. در این راستا مؤسسه دانشمند نگاه و سرمایه‌گذاری مشارکتی و جمعی با دیگران را سرلوحه کارش قرار داده و در جهت رفع استضعاف عمل می‌کند.

دکتر الفت خاطر نشان کرد  : ما نیز متقابلاً در قوه قضاییه نیز به این سو حرکت می‌کنیم، بنده و همکاران با این هدف به این مجموعه آمدیم و آمادگی همکاری‌های مشترک با بنیاد مستضعفان به عنوان نهاد تحت نظارت مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  را داریم و امیدواریم با فعالیت‌های زودبازده سطح زندگی عمومی و فرهنگی جامعه را ارتقاء بخشیم تا باور مردم را به مدیریت اسلامی افزایش دهیم و زندگی سعادتمندی را برای آنان رقم بزنیم.

   دکتر الفت در مورد نقش بنیاد مستضعفان در کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت :   امروزه بحث کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مستقیماً تحت نظارت مقام معظم رهبری قرار گرفته است. بنیاد مستضعفان به‌عنوان نهادی وابسته به دفتر رهبری نیز بایستی فعالیت‌های کاریش را متوجه مسائل و آسیب‌های جامعه نماید. در چندین سال گذشته اقدامات اجتماعی قابل توجهی در این خصوص شده است. وجود مؤسسات دانش بنیان مانند دانشمند، علمی بودن حرکت‌های اجتماعی را تضمین می‌کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بیان کرد : همان‌گونه که می‌دانیم؛ اقدام، سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری، ایجاد راهبرد و اهداف عینی در حوزه اجتماعی بسیار حساسیت برانگیز است و ضریب انحراف و خطا در این حوزه باید به صفر برسد. کاهش این ضریب خطا متضمن استفاده از هسته‌های علمی مانند دانشمند به عنوان یک معیار سنجش در کنار دستگاه‌های اجرایی است. همچنین باید اولویت‌ها و مسائل اجتماعی را شناسایی کنند که فرآیند دشواری است. برای تحقق این امر شایسته است، در کنار مجریان، دانشمندان، نخبگان و فرهیختگان حضور داشته باشند تا به اقدامات سرعت و دقت بخشند و انحرافات را رفع نمایند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: