mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۱۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۷۲۷
تعداد بازدید: ۱۵۹۲
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده این بنیاد در ۲ سال آینده ۶۰ درمانگاه خدمات و سلامت در کشور خواهد ساخت.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا، روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان مانه و سملقان اظهار داشت: در ۲ سال گذشته نیز ۳۹ درمانگاه جامع خدمات و سلامت را در مناطق مختلف کشور ساخته و تحویل داده ایم.
 
بنیاد مستضعفان ۶۰ درمانگاه جامع سلامت می‌سازد

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مستضعفان ساخت بیمارستان در هیچ شهری را در برنامه ندارد، افزود: رویکرد ما ساخت این درمانگاه‌ها با مشارکت نصف نصف وزارت بهداشت است تا همه مردم مناطق محروم به امکانات پزشکی و بهداشتی دسترسی پیدا کنند.

سعیدی کیا، اعتبار منظور شده این بنیاد برای استان خراسان شمالی در سال جاری را ۵۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با توجه به محرومیت مانه و سملقان، نیمی از اعتبار یاد شده در این شهرستان هزینه خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان بر آغاز اجرای طرح‌های محرومیت زدایی و استغالزا در مناطق محروم روستایی مانه و سملقان تاکید کرد و گفت: برای اجرای این طرح از نخبگان دانشگاهی و نیز قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این شهرستان بهره خواهیم گرفت.

سعیدی کیا با بیان اینکه مانه و سملقان جزو چهار شهرستان منتخب کشور برای محرومیت زدایی است، افزود: مردم توانایی زیادی دارند و اگر با آنان به گونه‌ای رفتار کنیم که اعتماد آنان جلب شود، توان خود را به صحنه خواهند آورد.

وی در خصوص طرح‌های محرومیت زدایی این بنیاد گفت: تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغالزایی در کشور تصویب شده که از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰ طرح تسهیلات گرفته اند.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی واقع شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: