mfnews.ir

انتشار: ۲۳:۴۷ - ۲۷ مهر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۷۵۱
تعداد بازدید: ۱۷۴۶
بسیاری از دانشجویان، نامشان با وام دانشجویی گره‌خورده است. البته این را هم باید گفت که صندوق رفاه برای حل مشکل دانشجویان وام‌های متعددی در نظر گرفته است؛ وام شهریه، وام تحصیلی، وام مسکن، وام ودیعه مسکن، وام تغذیه، وام ضروری، وام ازدواج از این دست وام‌ها هستند تا بتوانند مشکلی را از دوش دانشجویان بردارند.
شعار سال: رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: از سال ۹۵ وام بنیاد علوی در لیست وام‌های دانشجویی قرارگرفته است. بسیاری از دانشجویان، نامشان با وام دانشجویی گره‌خورده است. البته این را هم باید گفت که صندوق رفاه برای حل مشکل دانشجویان وام‌های متعددی در نظر گرفته است؛ وام شهریه، وام تحصیلی، وام مسکن، وام ودیعه مسکن، وام تغذیه، وام ضروری، وام ازدواج از این دست وام‌ها هستند تا بتوانند مشکلی را از دوش دانشجویان بردارند.
بنیاد علوی از دانشجویان بی‌بضاعت حمایت می‌کند
 
یکی از این وام‌ها، وامی است که بنیاد علوی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، اما بسیاری از دانشجویان از نحوه و چگونگی ارائه این وام بی‌خبر هستند. ذوالفقار یزدانمهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، در خصوص این وام گفت: صندوق رفاه دانشجویی در سال ۹۵ با سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان قراردادی را برای دریافت وام دانشجویی از بنیاد علوی منعقد کرد. ازآنجاکه حل مشکلات دانشجویان بی‌بضاعت از اولویت‌های دانشگاه به‌حساب می‌آمد قرار شد طی این تفاهم‌نامه سالانه به‌منظور حمایت از دانشجویان کم‌بضاعت و مستعد، اعتباری در قالب «وام بنیاد علوی» در اختیار دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌های مناطق محروم قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه این وام بیشتر در اختیار دانشجویان کم‌بضاعت قرار می‌گیرد افزود: هدف بنیاد علوی برای تخصیص وام این است که دانشجویان کم‌بضاعت و مستعد موردحمایت بیشتر قرار گیرند.
به همین دلیل صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم این بودجه را بیشتر برای دانشجویان مناطق محروم قرار می‌دهد و طی اطلاعیه‌ای به دانشگاه‌ها اعلام و از آن‌ها می‌خواهد از دانشجویان ثبت‌نام و آن‌هایی را که ضوابط دریافت وام دارند، به بنیاد علوی معرفی کنند. یزدانمهر در ادامه افزود: دانشجویانی که تقاضا دارند این وام را دریافت کنند باید شرایطی داشته باشند. نخست آنکه این دانشجو در دوره روزانه و شبانه درس بخواند و معدلش از ۱۴ بالاتر باشد. این را هم باید در نظر گرفت که برای همه‌کسانی که تقاضا دارند وام بگیرند معرفی یک ضامن با کسر از حقوق الزامی است. رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه تصریح کرد: نفرات اول تا سوم مسابقات قرآنی دانشگاه‌های کشور، نفرات اول تا سوم مسابقات قرآنی بین‌المللی نیز می‌توانند از این وام استفاده کنند. ناگفته نماند اگر شهر محل تولد دانشجو در مناطق محروم بوده یا دانشجو بسیجی فعال با تأیید ترجمان‌های ذی‌ربط باشد و یا همسر و فرزند رزمنده با حداقل ۶ ماه حضور در جبهه، همسر و فرزند آزاده، همسر و فرزند جانباز با ۵۰ درصد جانبازی و یا همسر و فرزند شهید باشد نیز می‌تواند از این وام استفاده کند.
وی در ادامه تصریح کرد: تا سال ۹۵ بودجه‌ای معادل ۲۰ میلیارد تومان برای این وام در نظر گرفته‌شده بود، اما امسال بنیاد علوی برای دانشجویان مجرد ۶۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان متأهل ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است که متقاضیان می‌توانند هر ترم آن را دریافت کنند. رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه گفت: بد نیست بدانید که وام بنیاد علوی بدون سود است و بازپرداخت آن ۲۰ ماهه خواهد بود.

منبع خبر: سایت خبری شعار سال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین