mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۳ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۷۷۱
تعداد بازدید: ۱۹۰۹
پیرو توافق صورت گرفته بین بنیاد مستضعفان و شهرداری تهران درخصوص برگزاری مسابقه طراحی ساختمان پلاسکوی جدید، شرایط و شاخصه‌های شرکت در این مسابقه منتشر شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، علاقمندان برای شرکت در مسابقه طراحی ساختمان جدید پلاسکوجدید که با عنوان «پلاسکو نو» برگزار می‌شود می‌بایست طراح‌های خود را تا حداکثر ۱۱ ابان ماه به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

برمبنای اعلام دبیرخانه این مسابقه، طرح‌های ارایه شده برای مجتمعی با عرصه موجود (محدوده طرح): حدود ۱۰۲۸ مترمربع، منطبق بر محل برج تخریب شده، سطح اشغال ۱۰۰ درصد و با تعداد کل طبقات: ۲۰ طبقه (شامل ۱۵ طبقه روی زمین و ۵ طبقه زیرزمین) باشد. 

براساس آنچه که در شرایط شرکت در این مسابقه آمده، در طراحی‌های انجام شده، باید یک طبقه از طبقات روی زمین برای یادمان شهدای آتش نشان در نظر گرفته شده، ارتباط ساختمان جدید و ساختمان موجود پنج طبقه شمالی صرفا از تراز همکف پیش بینی شود. رعایت ضوابط طرح تفصیلی در مورد تامین پارکینگ‌های مورد نیاز و رعایت حرائم آثار و ضوابط مندرج در مصوبه کمیسیون ماده ۵ از دیگر الزامات این مسابقه طراحی است.
 
جزییات برگزاری مسابقه «پلاسکو نو» اعلام شد

این اطلاعیه همچنین در خصوص معیار‌های پایه مورد توجه در ارزیابی پیشنهادات، نیز آورده است: در طراحی‌های صورت گرفته، طراحی‌هایی شانس بیشتری خواهد داشت که در آن‌ها به این اصل که پلاسکوی جدید باید یادمانی برای پاسداشت ارزش‌های محیطی – تاریخی شهر و قدرشناسی شهر و شهروندان از شهدای آتش‌نشان باشد توجه شده باشد.

این گزارش می‌افزاید: از سویی ارائه طرح‌های معمارانه، خلاق، ماندگار و پایدار ومعرف زبان معماری امروز در سازگاری و احترام به ارزش‌های موجود در بافت تاریخی، در کنار میزان اجرایی بودن طراحی صورت گرفته؛ از دیگر فاکتور‌هایی است که هیات داوران بران‌ها تاکید دارند.

این اطلاعیه در مورد دیگر شرایط برگزاری مسابقه، شرکت‌کنندگان و جوایز این مسابقه نیز آورده است: علاقمندان باید لیست و مشخصات پروژه‌های طراحی و یا طراحی و اجرا شده شهری با کاربری‌های تجاری، اداری و خدماتی با متراژ مفید بیشتر از ۴۰۰۰ مترمربع همراه با تصاویر معرف طرح به منظور ارزیابی تجارب داوطلب را ارایه دهند تا پس از ارزیابی کمی و کیفی رزومه‌های ثبت شده، کد‌های مربوط به داوطلبین مجاز برای ورود به مرحله بعد (ارائه پیشنهاد) باز شود.

این اطلاعیه همچنین با ذکر اینکه بنیاد در این مرحله از ۴ طراح منتخب در مسابقه برگزار شده قبلی تحت عنوان «باز تعریف پلاسکو» که رتبه‌های اول (یک طرح)، دوم (دو طرح) و سوم (یک طرح) را کسب کرده بودند نیز دعوت خواهد کرد؛ آورده است: پیشنهاداتی که فرمت مربوطه را رعایت نکرده و یا بعد از اتمام مهلت تعیین شده، تنظیم و ثبت شده باشند، مورد بررسی و داوری قرار نخواهند گرفت.

‌براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی بنیاد، به سه نفر اول این مسابقه جوایز ارزنده‌ای ارایه می‌شود که به ترتیب ۴۰۰ (چهارصد)، ۲۵۰ (دویست و پنجاه) و ۱۵۰ (یکصدوپنجاه) میلیون ریال به عنوان جایزه به همراه لوح تقدیر می‌باشد ضمن آنکه طرح‌های چهارم الی دهم نیز مبلغ ۵۰ (پنجاه) میلیون ریال به عنوان کمک هزینه به همراه لوح تقدیر دریافت خواهند کرد.
 
جزییات برگزاری مسابقه «پلاسکو نو» اعلام شد

‌به گفته این گزارش، قرارداد مشاوره نهایی پروژه صرفاً در چارچوب شخص حقوقی (شرکت) واجد صلاحیت منعقد خواهد شد. اما ترکیب هیات داوران این مسابقه چگونه است؟ اطلاعیه منتشر شده از سوی دبیرخانه این مسابقه در این زمینه با انتشار اسامی داوران آورده است: دکتر سید محسن حبیبی (رئیس هیئت داوران)، دکتر رسول میرقادری، دکتر پیروز حناچی، دکتر محمدرضا پورزرگر، امیر فرجامی ومجید شاهسواری اعضای هیات داوران این مسابقه را تشکیل می‌دهند.

این گزارش با ذکر اینکه بنیاد مستضعفان، معاونت توسعه ساختمان بنیاد را مدیر و مسئول برگزاری مسابقه تعیین کرده است آورده است: داوطلبین شرکت در مسابقه می‌توانند سوالات خود را از طریق تماس با دبیرخانه مسابقه (شماره‌های ۸۸۶۷۳۵۳۳ و ۸۸۷۷۴۶۰۱) آقای مهندس شهاب‌الدین دربندی در ساعات اداری، اعلام و پاسخ لازم را دریافت نمایند.

اطلاعیه دبیرخانه مسابقه «پلاسکو نو» همچنین جدولی هم از زمانبدنی اجرای این مسابقه ارایه کرده است که شامل فاز‌های زیر است:
 
۳-۱ تشکیل نخستین جلسه هیئت داوران ۱۳۹۷/۷/۱۵
۳-۲ بررسی و تایید متن فراخوان توسط هیئت داوران ۱۳۹۷/۷/۲۵
۳-۳ انتشار فراخوان از طریق "وب سایت" و روزنامه‌های کثیرالانتشار ۱۳۹۷/۷/۳۰
۳-۴ آخرین مهلت ثبت نام داوطلبین ۱۳۹۷/۸/۱۱ 
۳-۵ آخرین مهلت هیئت داوران برای بررسی و انتخاب ثبت‌نام کنندگان مجاز و سایر اشخاص دعوت شده ۱۳۹۷/۸/۲۶ 
۳-۶ آغاز مرحله دوم و ارائه پیشنهادات ۱۳۹۷/۸/۲۷ 
۳-۷ آخرین مهلت ارائه پیشنهادات توسط شرکت کنندگان در مسابقه ۱۳۹۷/۱۰/۰۷ 
۳-۸ آخرین مهلت اعلام نتایج مسابقه توسط هیئت داوران ۱۳۹۷/۱۰/۱۷

در نهایت علاقمندان به شرکت در مسابقه «پلاسکو نو» می‌توانند برای مطالعه جزییات کامل این مسابقه، به سایت www.newplasco.com مراجعه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین