mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۷۸۸
تعداد بازدید: ۱۹۱۶
رئیس هیات مدیره بنیاد علوی گفت: با دولت در توسعه ۱۴ شهرستان کشور برای افزایش سطح معیشت و اشتغال آفرینی مشارکت می‌کنیم.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، خداکرم جلالی در جلسه مشارکت بنیاد علوی در توسعه شهرستان‌های سروآباد و بیجار با بیان اینکه بنیاد مستضعفان ۱۴ شهرستان در کشور را به عنوان الگو برای توسعه انتخاب کرده است، افزود: این طرح برای تحقق اقتصاد مقاومتی با همکاری خود مردم برای ایجاد تحولات اقتصادی و اجتماعی اجرا می‌شود.
 
بنیاد علوی با دولت در توسعه 14 شهرستان مشارکت می کند
 

وی اظهار داشت: سروآباد در استان کردستان یکی از ۱۴ شهرستان پایلوت برای اجرای این طرح است که با هدف افزایش معیشت و اشتغال آفرینی اجرایی می‌شود.

جلالی با بیان اینکه توسعه مناطق روستایی مقدمه توسعه ملی و پایدار است، تاکید کرد: این طرح سه سال پیش در قلعه گنج کرمان شروع شده و نتایج بسیار مثبتی در تولید ثروت و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته است.

رئیس هیات مدیره بنیاد علوی با اشاره به اینکه در این طرح اساس کار متکی به مردم است، گفت: دو مبحث مشاوره استعدادیابی و زیربنایی و توان افزایی در جهت توانمند سازی مردم در ابعاد مختلف در این طرح پیش خواهد رفت.

وی یادآور شد: یک صندوق در این شهرستان تشکیل و شرکت فراگیر تعاونی شکل خواهد گرفت که در آن صندوق اعضا ماهیانه رقمی معادل ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار ریال سپرده گذاری خواهند کرد و بنیاد هر سه ماه یکبار معادل رقم موجود در صندوق کمک می‌کند.
جلالی با بیان اینکه به شهرستان ۲۰۰ میلیارد ریال توسط بانک سینا تسهیلات برای اشتغال خانگی و تا ۲۵ میلیارد ریال برای طرح‌های بزرگ با سود حداقلی پرداخت می‌شود، افزود: بنیاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در جهت بهبود معیشت و اشتغال پایدار دنبال می‌کند.

وی اضافه کرد: این بنیاد در کنار دولت به مباحث عمرانی و زیربنایی شهرستان سروآباد ورود کرده و ابعاد فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی را در کنار اهداف اقتصادی مد نظر قرار می‌دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نیز در این جلسه هدف ورود بنیاد علوی به مباحث توسعه‌ای شهرستان سروآباد را توقف روند مهاجرت، کاهش بیکاری و افزایش سطح درآمد خانوار‌ها اعلام کرد.

حسین فیروزی گفت: در گام نخست شهرستان سروآباد یکی از ۱۴ شهرستان کشور به عنوان پایلوت برای اجرای طرح توسعه در برنامه بنیاد علوی است.

وی با بیان اینکه این بنیاد قصد پیشبرد برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان را دارد و سروآباد پیشنه‌ای طولانی در این مبحث دارد، افزود: مردم منطقه سروآباد و اورامانات از دیرباز برای تامین کالا‌های مورد نیاز به خود متکی بوده‌اند.

فیروزی با بیان اینکه هم اکنون جمعیت شهرستان سروآباد ۴۵ هزار نفر است که این رقم در سال ۸۵ بیش از ۵۵ هزار نفر بود، ادامه داد: باید روند مهاجرت در این شهرستان با افزایش درآمد و کاهش بیکاری متوقف شود و این یکی از اهداف بنیاد علوی برای ورود به مباحث توسعه‌ای است.

وی در ادامه وضعیت شهرستان بیجار از لحاظ مهاجر فرستی را شبیه سروآباد دانست و تاکید کرد: انتظار داریم تدابیری اتخاذ شود که در میان مدت روند مهاجرت در این شهرستان نیز متوقف شود که امیدواریم بنیاد علوی با ظرفیت‌های عظیمی که دارد بتواند در این شهرستان‌ها کار‌های ماندگاری را به سرانجام برساند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: