mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۱۱ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۸۰۲
تعداد بازدید: ۱۵۲۶
در گفت‌وگو با معاون فنی، اجرایی و عمرانی بنیاد علوی عنوان شد؛
معاون فنی، اجرایی و عمرانی بنیاد علوی گفت: بنیاد علوی ظرف سه سال و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان، بیمارستان ابوذر اهواز را از مرحله اسکلت به مرحله بهره برداری رساند و افتتاح این بیمارستان نیز مهرماه سال جاری انجام شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، یکی از پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر اهواز در سال‌های اخیر را باید احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز نامید که عملیات احداث آن از سال ۱۳۸۸ آغاز شد، اما به واسطه بسیاری از مشکلات مالی و عمرانی تا همین چندماه پیش بهره برداری از آن میسر نبود.
 
نقش بی بدیل بنیاد علوی در تکمیل بیمارستان ابوذر اهواز

این بیمارستان بالاخره در هفته نخست مهرماه سال جاری، همزمان با هفته دفاع مقدس با حضور مهندس سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان و قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد تا مورد استفاده صد‌ها هزار شهروند اهوازی و شهر و روستا‌های مجاور قرار بگیرد.

بیمارستانی که از آن سخن به میان است، دارای ۲۴۰ تخت است و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی بنیاد علوی نهایی و به مرحله افتتاح رسید.

بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز که قرار است خدمات ویژه درمانی را به کودکان ارائه کند، تنها بیمارستان فوق تخصصی کودکان در شهر اهواز است که اکنون با بخش‌های مختلفی مثل آزمایشگاه، اورژانس، رادیولوژی، اورولوژی، هماتولوژی، آندوسکوپی، سونوگرافی، قلب، جراحی، سوانح سوختگی، قلب و... آماده خدمات رسانی به عموم شهروندان خوزستانی است.

بهزاد مایلی، معاون فنی، اجرایی و عمرانی بنیاد علوی در مورد چرایی ورود بنیاد علوی به فرایند ساخت این بیمارستان و میزان هزینه‌ای که در این فرایند صرف شده است، گفت: بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز یک بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی است که سال‌های سال عملیات احداث آن آغاز شده بود، اما تنها اسکلت بیمارستان زده شده بود و دیگر اقدامی برای نهایی شدن آن از سوی مقامات مسئول صورت نمی‌گرفت.

مایلی با اشاره به اینکه کمبود اعتبار و مشکلات بودجه‌ای وزارت بهداشت در این فرایند موثر بود، ادامه داد: بالاخره و با هدف تکمیل پروژه از سه سال قبل مذاکراتی میان رئیس بنیاد مستضعفان و وزیر بهداشت صورت گرفت که نتیجه آن ورود بنیاد علوی به فرایند ساخت پروژه بود.

این مقام مسئول در همین باره افزود: بنیاد علوی ظرف سه سال و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان، بیمارستان ابوذر اهواز را از مرحله اسکلت به مرحله بهره برداری رساند و افتتاح این بیمارستان نیز مهرماه سال جاری انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز یکی از بی نظیرترین و بزرگ‌ترین بیمارستان‌های تخصصی کودکان در کشور است، تأکید کرد: بنیاد علوی برای تسریع در فرایند بهره برداری از این بیمارستان و حل مشکلات مالی بخش قابل توجهی از هزینه‌های تجهیز این بیمارستان را نیز تقبل کرد.

گفتنی است، بیمارستان فوق تخصصی کودکان ابوذر اهواز که سنگ بنای استفاده و بهره برداری از آن به دوران دفاع مقدس باز می‌گردد، بیش از ۲۲ هزار متر مربع زیر بنا دارد و در ۹ طبقه طراحی و ساخته شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین