mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۴۲ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۸۰۳
تعداد بازدید: ۱۵۸۳
دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی گفت: امسال ۱۷۰ هزار دانش آموز متوسطه دوم در مناطق محروم کشور، زیر پوشش حمایت‌های این بنیاد قرار می‌گیرند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، علی جعفر خزایی روز دوشنبه در همایش اجرای مهارت آموزی به دانش آموزان شبانه روزی خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: بنیاد علوی، طرح ارتقای علمی و مهارت دانش آموزان مناطق محروم با هدف کمک به تحصیل و رشد علمی و مهارتی این دانش آموزان در دستور کار دارد.

وی افزود: ۱۷ هزار دانش آموز کشور در چهار هزار مدرسه، زیر پوشش برنامه‌های این بنیاد قرار دارند که ۱۰۰ مدرسه از این تعداد، زیر پوشش برنامه‌های ارتقای مهارت بوده و مابقی، مدارس هدف برنامه‌های علمی و آموزشی است.

خزایی اظهار داشت: توزیع کتاب کمک آموزشی، برگزاری آزمون آزمایشی ورود به دانشگاه و تجهیز کتابخانه‌ها از جمله خدمات این بنیاد است.
 
۱۷۰ هزار دانش آموز از حمایت بنیاد علوی برخوردار می‌شوند

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های این بنیاد در ۲۲ استان و ۳۲۸ منطقه آموزش و پرورش کشور اجرا می‌شود و از سال ۸۷ تاکنون ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار جلد کتاب میان دانش آموزان محروم توزیع شده و ۲ میلیون آزمون کنکور به صورت رایگان برای این قشر برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های علمی و آموزشی، امسال ۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموز خراسان شمالی را زیر پوشش دارد گفت: برنامه‌های مهارت آموزی هم امسال در ۱۰۰ مدرسه ۲۲ استان با حضور پنج هزار دانش آموز برگزار می‌شود که در خراسان شمالی ۳۰۰ دانش آموز در ۶ مدرسه زیر پوشش قرار می‌گیرند.

دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی افزود: در این طرح مهارت‌های دوخت کیف چرم، جوشکاری، تولید گیاهان دارویی، خیاطی و سایر مهارت‌ها به دانش آموزان فرا داده می‌شود و شرکت کنندگان، گواهی مهارت دریافت می‌کنند.

وی سهم استان‌ها از برنامه‌های مهارت، اجرای آن در پنج باب آموزشگاه است گفت: در خراسان شمالی دانش آموزان ۶ مدرسه زیر پوشش قرار می‌گیرند.

به گفته دبیر کمیته طرح ارتقای علمی و مهارتی دانش آموزان محروم بنیاد علوی، برای ارتقای مهارت دانش آموزان کشور امسال ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار منظور شده است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۸۷ تاکنون ۶۹۵ هزار دانش آموز از حمایت‌ها و برنامه‌های بنیاد علوی بهره‌مند شده اند که این رقم امسال به ۸۲۰ هزار نفر می‌رسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین