mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۹ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۸۱۴
تعداد بازدید: ۱۳۵۶
بنیاد مستضعفان برای تولید زیتون ۵۰ میلیارد تومان در سرخه حصار پاکدشت سرمایه گذاری کرد
اگر تا همین دیروز تهرانی‌ها برای دیدن باغات زیتون و خرید بهترین زیتون ایران راهی رودبار می‌شدند، اما درست بیخ گوش آن‌ها در سرخه حصار پاکدشت بزرگترین باغ زیتون ایران با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان راه اندازی شده است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، آنطور که مدیر فنی شرکت کشت و صنعت مطهری توضیح می‌دهد؛ با احداث بزرگ‌ترین باغ زیتون کشور در زمینی به‌مساحت ۵۰۰ هکتار، شاهد اشتغال‌زایی ۱۵ هزار نفر هستیم.
 
راه اندازی بزرگترین باغ زیتون ایران بیخ گوش پایتخت نشینان


به گفته محمدرضا بابایی؛ برای اجرای این طرح اقتصادی بنیاد مستضعفان اقدام به سرمایه گذاری بیش از ۵۰ میلیارد تومانی در دو طرح بزرگ زیتون کاری و پسته کاری در منطقه سرخه حصار پاکدشت کرده است.

برآورد‌های بنیاد مستضعفان نشان می‌دهد؛ در چشم‌انداز پنج‌ساله کشور مقرر شده است بیش از ۲۵ هزار تن روغن زیتون در نقاط مختلف ایران تولید شود.

این در حالی است که پیش بینی می‌شود، تا پنج سال آینده بیش از ۶ هزار تن روغن زیتون از پنج هزار هکتار باغ در سراسر کشور تولید خواهد شد.

مدیر فنی شرکت کشت و صنعت مطهری تاکید کرد: طرح سرخه‌حصار پاکدشت تهران که با حمایت مالی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام شده است، ۱۰۰ هکتار نهال زیتون و ۱۵۰ هکتار نهال پسته زیر کشت رفته است.

از قرار معلوم برای ایجاد طرح زیتون‌کاری و پسته‌کاری سرخه‌حصار پاکدشت، مطالعات گسترده زیربنایی و تأسیساتی انجام شده است.
این در حالی است که در طرح سرخه‌حصار پاکدشت که از بزرگ‌ترین باغ‌های تولید زیتون در خاورمیانه به‌شمار می‌رود، حوضچه بتونی به حجم هزار مترمکعب ساخته شده است.

آنطور که بابایی برآورد می‌گند؛ در پنج سال آینده، ۲۰ درصد زیتون کشور از ۱۸ استان تأمین خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین