mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۲۹ - ۲۸ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۸۴۴
تعداد بازدید: ۱۰۸۸
تمجید نمایندگان مجلس از اجرای دو پروژه زیر ساختی بزرگ بنیاد مستضعفان
رییس کمیسیون عمران مجلس: این همه توانمندی نشان می‌دهد که بنیاد مستضعفان امروز به نهادی حامی توسعه پایدارکشور نیز بدل شده است. یعنی در کنار ما قانون گزاران و دولت، آستین‌ها را بالا زده و زیر بار سنگین انجام پروژه‌های بزرگ، تاثیرگذار و زیر ساختی رفته است.
مهندس محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان به همراه رییس و گروهی از اعضای کمیسیون عمران مجلس و با حضور مهندس آدم نژاد مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، مهندس خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد، مهندس اصیلی مدیر عامل شرکت ملی ساختمان و جمعی از مهندسان و متخصصان بنیاد مستضعفان از پروژه ترمینال سلام بازدید کردند.
 
رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان در جریان این بازدید پس از گزارش مهندس خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با اشاره به پیشرفت ملموس و قابل تامل پروژه نسبت به سال قبل تصریح کرد: من در کشور دو پروژه ارزشمند از بنیاد دیدم که واقعا جای قدردانی دارد. یکی آزاد راه تهران – شمال که یکی از پروژه‌های کم نظیر کشور از حیث سختی و پیچیدگی‌های فنی به ویژه در حوزه ساخت تونل‌ها و بزرگراه‌های آن و دیگری همین پروژه احداث ترمینال "سلام. رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف جهرم در ادامه با برشمردن برخی از شاخصه‌های پروژه احداث ترمینال سلام از جمله تکنولوژی‌های به کارگرفته شده برای احداث و همچنین استفاده حداکثری از مصالح و کالای ایرانی داخل کشور برای ساخت پروژه، سرعت تکمیل پروژه را قابل تحسین و تقدیر دانست .

نماینده مردم جهرم تاکید کرد: این همه توانمندی نشان می‌دهد که بنیاد مستضعفان که در گذشته از آن به عنوان نهادی برای حمایت از اقشار محروم کشور یاد می‌شد، امروز به نهادی حامی توسعه پایدارکشور بدل شده است. یعنی در کنار ما قانون گزاران و دولت، آستین‌ها را بالا زده و زیر بار سنگین انجام پروژه‌های بزرگ، تاثیرگذار و زیر ساختی رفته است که اتفاقا این رویه کمک به دولت در پروژه‌های زیر ساختی رویه‌ای درست و به جایی است.

وی افزایش اعتماد و خودباوری را از جمله دیگر دستاورد‌های پروژه‌هایی اینچنینی دانسته و گفت:: انجام اینگونه پروژه‌ها همچنین نوید بخش این پیام است که ما در داخل کشور، اگر "بخواهیم "، "می توانیم " با اتکا به توان داخلی، کار‌های بزرگی را انجام دهیم و به سرانجام برسانیم. مهم این است که اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم و به خودباوری بیشتری برسیم. برای همین هم هست که معتقدیم کشور آمادگی آن را دارد که بیش از ۳۰ میلیارد دلارصادرات دانش و تخصص فنی و مهندسی، در بخش‌های صادراتی خود به ۱۵ کشور همسایه که بیش از ۴۰۰ میلیون نفر جمعیت دارند؛ داشته باشد.
رضایی کوچی تصریح کرد: در همین راستا جلساتی با حضور وزیر امور خارجه و نمایندگان پیمانکاران برگزار کردیم تا بتوانیم از حضور پیمانکارانمان در سایر کشور‌ها بهره بریم. چرا که معتقدیم به جای آنکه بخواهیم روی درآمد ناشی از فروش نفت با این همه نوسان مختلف تاکید کنیم، باید به سمت دیگر درآمد‌های پایدار حرکت کنیم که یکی از آن‌ها استفاده از همین شیوه یعنی تولید و صادرات دانش فنی و تخصصی مهندسان و پیمانکاران است که پروژه ساخت این ترمینال نمادی از همین توانمندی است.
رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر

وی با اشاره به اهداف ترسیم شده برای احداث "شهر" فرودگاهی و دستاورد‌های آن گفت:وقتی که قانونگذار اینجا را "شهر" فرودگاهی تعریف و آن را از زیر مجموعه شرکت‌های فرودگاهی خارج کرد، به دنبال احداث شهری مستقل بود که تنها بخشی از آن احداث این فرودگاه بود. شهری که می‌تواند ظرفیت‌های اقتصادی بزرگی را برای کشور به همراه بیاورد. برای همین هم بود که اینجا منطقه آزاد و ویژه اقتصادی تعریف شد.

رضایی با ذکر اینکه بار‌ها در کمیسیون عمران مجلس در مورد این شهر و نقشی که می‌تواند در رونق اقتصاد کشور داشته باشد، بحث و تبادل نظر شده است گفت:: من در یکی از جلسات کمیسیون عمران که در همین زمینه برگزار شده بود گفتم که اگر قرار است این فرودگاه واقعا بتواند نقشی تاثیرگذار در ظرفیت آفرینی کشور ایفا کند، باید حتی از زیر چتر وزارت راه و شهرسازی هم خارج شود، چون به هر حال ظرفیت آن‌ها و منایع اشان نیز محدود است. پس باید ظرفیت این فرودگاه را افزایش داده و آن را از زیر مجموعه وارت راه و شهرسازی به زیر مجموعه معاون اول رئییس جمهور ارتقاء دهیم. چرا، چون اگر قرار است وزارت صنعت، اقتصاد، بهداشت و... در اینجا سرمایه گذاری کنند، فردی متولی آن باشد که بتواند این وزارتخانه‌ها را هدایت و نظارت کند؛ و دستگاه‌ها نیز از دستوراتش تبعیت کنند.
رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: برای همین هم هست که باوجود تمامی تلاش‌های مدیرعامل این شهر فرودگاهی و اقدامات خوبی که انجام شده، تا رسیدن به شهر فرودگاهی مد نظر، فاصله بسیاری وجود دارد.
رضایی کوچی در پایان با اشاره به نقشی که فرودگاه امام خمینی (ره) در جابجایی مسافران و گردشگران می‌تواند داشته باشد گفت:همچنین منتظریم که در سایر پروژه‌های بزرگ این شهر هم شاهد حضور مقتدارنه بنیاد مستضعفان باشیم. تا بتوانیم به آمار ۱۰۰ میلیون مسافرو گردشگر دست پیدا کنیم. الان فرودگاه مهراباد به خاطر محدودیت فضای اطراف آن و تعداد پرواز‌های صورت گرفته دیگر کشش توسعه بیشتر را ندارد؛ بنابراین طبیعی است که باید به فکر جایگزینی مناسب برای آن باشیم که این فرودگاه می‌تواند این نقش را به خوبی برای پرواز‌های داخلی ایفا کند. ما هم در کمیسیون عمران مجلس از تمامی زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی حمایت می‌کنیم.
 
رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر
راه حل آبادانی کشور
در ادامه برنامه بازدید نیز مهندس سعیدی کیا طی سخنانی ضمن تشکر از حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید این عبارت را باور کنیم که پول نفت کشور را از مشکلات رها نخواهد کرد و ما باید باور کنیم که مغز‌ها و دست‌های مردم است که کشور را آباد می‌کند.
رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: در شرایط تحریم هم اگر اراده مشترک و همکاری شکل بگیرد می‌توان پروژه‌های بزرگی را به سرانجام رساند. الحمدلله توانایی مهندسی کشور بالاست و پروژه‌های بسیار خوبی در کشور در حال انجام است.
سعیدی کیا در ادامه با اشاره به شرایط اقتصادی و همچنین توان افتخار آمیز مهندسی در کشور افزود: اقتصاد کشور ما تا مردمی نشود؛ شرایط مناسب را پیدا نمی‌کند. باید باور کنیم که پول نفت کشور را از مشکلات رها نخواهد کرد و ما باید باور کنیم که مغز‌ها و دست‌های مردم است که کشور را آباد می‌کند.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به طرح پیشرفت و آبادانی قلعه گنج گفت: من از همه اعضای کمیسیون عمران در خواست می‌کنم به قلعه گنج بیایند و ببینند مردم محروم‌ترین نقطه کشور چه کار‌هایی انجام داده اند. بنیاد مستضعفان تنها بستر اقدامات را فراهم کرده است، اما توان آبادانی در مردم وجود دارد.
سعیدی کیا با اشاره به اهمیت بستر سازی مدیران ارشد کشور برای فعالیت اقتصادی مردم گفت: ما به عنوان مدیران کشور باید بستری امن برای فعالیت‌ها و تلاش مردم فراهم کنیم. منظور من از بستر امن مفاهیم امنیتی نیست بلکه منظورم حذف مقررات زائد و دست و پا گیر، سیاست گذاری اثر بخش و کارا، حمایت، هدایت و نظارت موثر است تا مردم بتوانند به خوبی تلاش کنند.
گفتنی است در این مراسم دکتر بنایی نماینده مردم گناباد و دکتر یارمحمدی نماینده مردم سیستان و بلوچستان نیز طی سخنانی جداگانه از عملکرد مثبت و موثر بنیاد مستضعفان در اجرای پروژه تقدیر و تشکر کرده و پیشنهاداتی در زمینه اجرای پروژه‌های زیر ساختی ارایه کردند.
رییس کمیسیون عمران مجلس: اگر
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین