mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۰۱ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۸۶۸
تعداد بازدید: ۸۲۹
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار واجد شرایط خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، ابراهیم شکیبا معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در حال حاضر در استان کرمانشاه حدود ۱۶۵۹ مادر باردار یا شیرده روستایی تحت پوشش برنامه حمایتی تغذیه قرار دارند که سومین مرحله توزیع اقلام غذایی در آبان ماه سال جاری بین آنان اجرا شد.
 
توزیع سبد غذایی بنیاد علوی میان مادران باردار کرمانشاهی
 

وی گفت: طرح حمایتی مادران باردار و شیرده دچار سوء تغذیه با هدف بهبود سلامت مادران و پیشگیری از تولد نوزادان کم وزن و بیمار، در مناطق روستایی از سال ۱۳۹۰ در ۴ شهرستان استان با حمایت مالی بنیاد علوی و مشارکت معاونت بهداشتی شروع شد و در حال حاضر کلیه شهرستان‌های تابعه استان تحت پوشش این برنامه هستند.

شکیبا اظهار داشت: این سبد‌های حمایتی حاوی اقلام غذایی با ارزش تغذیه‌ای بالا است که درصد زیادی از نیاز‌های مادران باردار به پروتئین و انرژی را تامین می‌کند.
 

توزیع بسته‌های غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت نخستین‌بار ١٠ سال پیش به صورت پایلوت در ٥ استان کشور با سهمیه ماهانه ٢ هزار مادر آغاز شد و در حال حاضر ٢٧ استان کشور را با سهمیه ماهانه ٧٨ هزار و ٨٧٣ مادر پوشش می‌دهد. این طرح با توزیع ماهانه یک هزار بسته آغاز شد و در سال ٩٤ تعداد بسته‌های توزیعی به ٥٠ هزار و ٥٤١ سبد در ماه رسید. در سال ٩٥ ماهانه ٦١ هزار و ٢٥٢ سبد حمایتی در اختیار مادران مشمول طرح قرار گرفت و این رقم در سال ٩٦ به ٧٨ هزار و ٨٧٣ سبد رسید که در ٢٧ استان و ٣٣٤ شهرستان توزیع شده است. تمامی ساکنان روستاها در مناطق محروم کشور مشمول این طرح می‌شوند. تمامی مادران مناطق کمتر توسعه یافته و غیربرخوردار، پس از شناسایی و بررسی سوابق مشمول برخورداری از بسته‌هایی غذایی حمایت از مادران باردار بی‌بضاعت میشوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین