mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۳۲ - ۱۷ آذر ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۱۹۰۰
تعداد بازدید: ۷۰۸
بمنظور حمایت از زنان کم برخوردار باردار و شیرده روستایی تعداد ۲۶۵۰ بسته سبدغذایی در ایرانشهر توزیع شده است.  
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، فرهاد دادگر معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در راستای برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیادعلوی زیرنظر دفتر مقام معظم رهبری بمنظور حمایت از زنان کم برخوردار باردار و شیرده روستایی تعداد ۲۶۵۰ بسته سبدغذایی در ایرانشهر توزیع شده است.
 
توزیع سبد غذایی بیان علوی میان مادران باردار ایرانشهری
 

وی افزود: این طرح با هدف ارتقای سطح سلامت مادران باردار و شیرده اجرا میشود وتا کنون در چهار مرحله (هر دوماه یکبار) درحوزه دانشکده توزیع میشود.  

وی اذعان داشت: هدف از اجرای این برنامه ارتقاء وضعیت تغذیه مادران باردار است که در طی آن زنان باردار دچار سوء تغذیه و نیازمند که بر اساس شاخص‌های تعیین شده شناسایی می‌شوند، از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا ۶ ماه پس از زایمان، به مدت ۱۲ ماه تحت پوشش قرار داده شده و سبد غذایی دریافت می‌کنند.  

وی تصریح کرد: جامعه هدف در این طرح زنان باردار و شیرده روستایی می باشند که از نظر مالی نیازمند بوده و شاخص‌هایی از قبیل: BMI کمتر از ۵/۱۸، وزن کمتر از ۴۵ کیلوگرم در قبل از بارداری، هموگلوبین کمتر از ۵/۱۰ گرم در سی سی، دو قلویی و وزن گیری نامطلوب در دوران بارداری را داشته باشند.  

وی افزود: این سبد غذایی از سوی بنیاد علوی شامل برنج، ماکارونی، گندم، نخود، عدس، تن ماهی، پنیر، مرغ، خرما، روغن و عسل است که هر دو ماه یکبار در بین افراد واجد شرایط شناسایی شده توزیع می‌شود.  

معاون بهداشتی دانشکده در پایان افزود: برای اولین بار در شهرستان چابهار تعداد ۳۰۰ بسته سبدغذایی توزیع شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین