mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۴۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۲۰۵۶
تعداد بازدید: ۴۰۱
همزمان با سفر رییس بنیاد مستضعفان به استان گلستان؛
همزمان با سفر رییس بنیاد مستضعفان به استان گلستان ۷۲۲ هکتار از طرح توسعه باغات زیتون منطقه فندرسک و گلخانه تولید نهال زیتون منطقه حاجیکلاته افتتاح می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، همزمان با سفر محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان به استان گلستان ۷۲۲ هکتار از طرح توسعه باغات زیتون منطقه فندرسک و گلخانه تولید نهال منطقه حاجیکلاته به وسعت ۱۰ هکتار افتتاح می‌شود.

این طرح که بخشی از طرح کشوری ۵۰۰۰ هکتار باغ زیتون بنیاد مستضعفان است با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی بنیاد انجام شده و طی آن ۷۲۲ هزار اصله نهال زیتون از ارقام آربیکن و کرونایکی در این منطقه کاشته شده است. با به ثمر نشستن این طرح سالانه بیش از ۵۸۰۰ تن زیتون روغنی و ۲۵۲۰ تن زیتون کنسروی تولید می‌شود.
 
طرح توسعه باغات زیتون منطقه فندرسک و حاجیکلاته افتتاح می شود

همچنین گلخانه تولید نهال زیتون منطقه حاجیکلاته با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان طی سفر رییس بنیاد مستضعفان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد که شامل ۳ هکتار گلخانه و ۷ هکتار باغ مادری است و توانایی تولید سالانه یک میلیون اصله نهال زیتون از ارقام روغنی و کنسروی را دارا می‌باشد.

همچنین قرار است در سال ۹۸ در قالب پروژه توسعه باغات زیتون بنیاد مستضعفان ۳۰۰ هکتار از اراضی منطقه فندرسک و ۴۰۰ هکتار از اراضی منطقه ران توسعه پیدا کند. همچنین احداث کارخانه روغنکشی زیتون در سال ۹۸ یکی دیگر از برنامه‌های مهم بنیاد مستضعفان در زمینه خودکفایی در تولید دانه‌های روغنی است.

با اجرای پروژه ۱۴۰۰ هکتار باغ زیتون بنیاد مستضعفان در استان گلستان در مجموع برای ۱۲۲ هزار نفر روز و برای احداث گلخانه و تولید نهال نیز به طور متوسط ۳۵۰۰ نفر روز در سال اشتغالزایی می‌شود.

همچنین طی سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان گلستان ۲ هزار فقره املاک علوی شامل ۱۱۲۰ فقره املاک مسکونی و ۸۸۰ فقره املاک کشاورزی و باغ به اهالی کم برخوردار استان گلستان اهدا می‌شود.

گفتنی است پروژه‌های توسعه باغات زیتون منطقه فندرسک و ران و احداث کارخانه روغن زیتون با سرمایه گذاری ۱۱۷۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان در سال ۹۸ اجرا می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: