mfnews.ir

انتشار: ۰۰:۴۸ - ۲۹ دی ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۲۰۸۳
تعداد بازدید: ۵۸۴
محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور در بازدید از قلعه گنج گفت:
محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور جهت بازدید از پروژه‌های بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه‌گنج، از این شهرستان دیدن کرد.
به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان در این بازدید مهندس مسعود حیدروند مدیر ملی طرح توسعه و آبادانی قلعه گنج، دکتر محمد جواد فدایی استاندار کرمان، مهندس جعفر رودری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان، عطا ناوکی فرماندار قلعه گنج، حجت الاسلام نجنو امام جمعه قلعه گنج و حیدر صمیمی رئیس شورای شهر قلعه گنج معاون رئیس جمهور را همراهی می‌کردند.
 

معاون رئیس جمهور همچنین از کارخانه تولید محصولات لبنی پاک، یکی زیر مجموعه‌های هلدینگ صنایع غذایی که به بنیاد مستضعفان وابسته است و مجتمع پرورش بز مورسیا بازدید به عمل آوردند.
نوبخت در بازدید از کارخانه تولید شیر و پنیر و محصولات پاک گفت: این کارخانه حلقه‌های تولید که هم متصل هستند و زنجیره‌ای از تولید و اشتغال را می‌توانند فراهم کند و کشور نیز به شدت به این چنین زنجیره‌هایی نیازمند است.

معاون رئیس جمهور در ادامه بازدید از طرح‌های بنیاد مستضعفان در قلعه‌گنج افزود: همان‌طور که همواره تاکید می‌شود امکان سازندگی و توسعه کشور صرفا در چارچوب ظرفیت‌های دولت حتما باید از بخش‌های غیردولتی تحت عنوان نهادها، بنیادها، موسسات غیردولتی و بخش خصوصی به نحو شایسته استفاده شود. یکی از نمونه‌هایی که به عنوان پایلوت می‌توانیم نشان بدهیم این است که که در کنار دولت، بنیاد مستضعفان به این مناطق ورود کند. همین ورود می‌توانند منشا عمران و آبادانی منطقه و باعث افزایش اشتغال جامعه شوند.
 

وی خاطر نشان کرد: آنچه که در قلعه گنج قابل مشاهده است نمونه‌ای است از فعالیت بخش‌های غیردولتی و مسئولانه نه به قصد انتفاع. نوبخت در ادامه گفت: البته هر نوع انتفاع را نفی نمی‌کنیم. بخش خصوصی حتما باید فعالیت‌هایش انتفاعی باشند و اگر براساس مسئولیت‌های اجتماعی یک نهاد و سازمان مثل بنیاد مستضعفان ورود کند نتیجه‌اش می‌شود که همین فعالیت‌هایی که می‌بنید. یعنی تولید و اشتغال. البته هنوز نسبت به پاسخگویی نیاز‌های کل منطقه فاصله‌ی قابل توجهی داریم. اتفاقا سفر بنده از سوی سازمان برنامه و بودجه برای توسعه جنوب استان کرمان بود که از ظرفیت بالای از نظر کشاورزی و انسانی برخوردار است و برای همین نیاز به توجه بیشتری دارد.
دکتر نوبخت در پایان بازدید از هتل کپری قلعه گنج٬ کارخانه شیر و مجتمع بز موسیا از فعالیت‌های بنیاد در این شهرستان تقدیر به‌عمل آورد و از وجود چنین طرح‌هایی در زمینه اقتصاد مقاومتی ابرازخرسندی کرد. نوبخت با اظهار امیدواری از انجام چنین طرح‌هایی در جمع مسئولان قلعه گنج افزود: طرح‌های این‌چنینی باید در شهرستان و دیگر استان‌های کشور توسعه یابد. از این نظر قلعه گنج باید الگوی استان‌های دیگر باشد.
مهندس حیدروند مجری طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه‌گنج در بازدید از کارخانه شیر گفت: شیر بز از دامداران همین منطقه خریداری می‌شود و پس از تبدیل به شیر فرآوری شده، به سراسر کشور توزیع می‌شود. این پروژه با سرمایه گذاری شرکت پاک و با مشارکت تسهیلات از محل تفاهم نامه معاونت توسعه نهاد ریاست جمهوری و بانک سینا و بنیاد علوی ساخته و باعث اشتغال‌زایی در منطقه شده است.
مهندس حیدروند در پایان افزود: نیروگاه خورشیدی در راستای استفاده از انرژی پاک، راه اندازی شده و در این ناحیه صنعتی کارخانه‌هایی از جمله فرآوری خرما، سردخانه، رب گوجه فرنگی و روغن‌کشی کنجد توسط شرکت‌های بنیاد و بخش خصوصی راه اندازی شده و سبب اشتغال‌زایی در منطقه شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین