mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۰۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۲۱۷۶
تعداد بازدید: ۶۶۱
به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام گرفت
اعطای تسهیلات اشتغالزایی و پرورش ماهیان خاوری در استان مازندران از جمله اقدامات بنیاد مستضعفان به‌منظور اشتغالزایی و محرومیت زدایی در این استان است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، به‌منظور رفع محرومیت، توسعه اقتصادی و حمایت از طرح‌های اشتغال زا در مناطق کمتر توسعه یافته تفاهم نامه‌ای بین بنیاد علوی، بانک سینا، استانداری‌ها و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برای اجرای طرح‌های کشاورزی، صنعت و معدن و خدمات در روستا‌ها امضا شد.

بر اساس این گزارش در سال جاری برای هر طرح اشتغال زا در مناطق روستایی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات داده شده است که ۵ درصد سود این تسهیلات بانکی توسط بنیاد علوی و ۵ درصد توسط معاونت توسعه روستا و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری پرداخت می‌شود. احداث مرکز درمان بستری محمدآباد ساری از جمله همین طرح‌هاست. در سال جاری برای استان مازندران مبلغ ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده است.
اعطای تسهیلات اشتغالزایی و پرورش ماهیان خاوری در استان مازندران


در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و به منظور رفع محرومیت، توسعه اقتصادی و ایجاد معیشت پایدار و حمایت و بهره گیری از منابع دریایی با عنایت به بخش خصوصی که از اهداف عالیه سازمان شیلات ایران در توسعه و پرورش ماهیان خاویاری در کشور است تفاهم نامه‌ای بین سازمان شیلات ایران، بنیاد علوی، استاندار‌های گیلان، مازندران و گلستان، بانک سینا با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منعقد شد. در این تفاهم نامه طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری توسط مردم با وام یارانه‌ای مشابه تفاهم نامه تامین می‌شود.  

تاکنون ۵۰ طرح با استفاده از این تسهیلات در استان مازندران با اشتغال ۲۹۳ نفر به بهره بردای رسیده است و ۱۰۲ طرح با برآورد اشتغال ۴۷۱ در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد.   در زمینه تولید ماهیان خاویاری در استان مازندران نیز ۳ طرح با ایجاد اشتغال برای ۹ نفر به بهره برداری رسیده است و برای  ۱۱ طرح ماهیان خاویاری با برآورد اشتغال برای ۳۹ نفر قرارداد منعقد شده است.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: