mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۰ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر : ۱۲۲۷۰
تعداد بازدید: ۳۶۸
در آستانه فرا رسیدن نوروز و سال نو، موزه‌های تحت پوشش این موسسه به استقبال بهار می‌روزند.
به گزارش روابط عمومی موسسه موزه‌های بنیاد، مجتمع فرهنگی موزه‌ای شهدای رامسر متشکل از ۱۲۰ هزار متر مربع فضای تفریحی و نمایشگاهی آماده ارائه خدمات موزه‌ای و نمایشگاهی مجموعه خود برای بازدید کنندگان ایرانی و خارجی در آستانه سال نو و از میمهانان خود با برپایی نمایشگاه و بهسازی فضای خود استقبال می‌کند. این مجموعه از چندین موزه و فضا شامل؛ موزه تخصصی عاج ایران، موزه عمارت مرمر، موزه حمام قدیم، موزه مردم شناسی مازندران، نمایشگاه موزه‌ای (چینی‌های فرمایشی)، باغ بامبو، تالاب و باغ موزه گیاه شناسی تشکیل شده است.

با هدف نمایش آثار گنجینه‌های موسسه فرهنگی موزه‌ها برای عموم مردم، نمایشگاهی تحت عنوان «چینی‌های فرمایشی» مربوط به ظروف درباری دوران قاجار در مجتمع فرهنگی موزه‌ها از اواخر اسفند گشایش خواهد یافت. این نمایشگاه به ارتباط فرهنگی و هنری ایران و چین در دوران گذشته مخصوصا قاجار می‌پردازد.

استان مازندران، شهر رامسر، خیابان شهید رجایی (سخت سر سابق)، غرب هتل رامسر، مجتمع فرهنگی – موزه‌ای شهدای رامسر 
ساعات بازدید ساعت ۹ الی ۱۹ شماره تماس: ۵- ۰۱۱۵۵۲۲۵۳۷۴
 
موزه های موسسه فرهنگی موزه های بنیاد به استقبال بهار می روند
 

موزه زمان تهران
 
موزه زمان  از جمله مقاصد گردگشری نوروزی در سطح شهر تهران است که در شمال شهر و در فضایی مملو از تزئینات و آثار تاریخی قرار گرفته است. این مجموعه به معرفی و نمایش عنصر زمان در قالب ساعت‌های آفتابی، مکانیکی، آبی، ساعت‌های دیجیتال و … می‌پردازد. ساختمان این موزه یکی از جذابه‌های گردشگری شهر ترهان محسوب می‌گردد.

نشانی: تهران، خیابان، ولی عصر، ابتدای خیابان سرلشگر فلاحی (زعفرانیه)، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲
شماره تماس: ۲۲۴۱۷۳۳۶-۲۲۴۱۷۳۳۷

موزه پول ایران
 
موزه پول ایران نخستین موزه پول  و اسکناس ایران است که در جنب مجموعه  تفریحی  ارم سبز واقع شده است موزه پول ایران، مکانی مناسب برای مرور تاریخ ایران برای کودکان و نوچوانان محسوب می‌گردد. خانواده‌ها می‌توانند در کنار مراجعه  به مجموعه تفریحی پارک ارم به این موزه سر بزنند تا با تاریخ ایران از لابلای  تصویر اسکناس‌های قدیمی و سکه‌های باستانی و اسلامی  آشنا شوند.
 
نشانی: اتوبان تهران – کرج، مجتمع تفریحی ارم سبز موزه پول ایران 
  ۰۲۱-۴۴۱۴۳۰۸۹-۹۰
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: