mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۵۲ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۳۴۳
تعداد بازدید: ۱۷۲۷
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه کار‌های بسیار ارزشمندی در حوزه رفع فقر و محرومیت در کشور انجام داده است افزود: انصافاً نهاد‌های انقلابی در بحث ساخت مسکن، تولید، اشتغالزایی، پروژه‌های عمرانی کار‌هایی بسیار گسترده انجام داده‌اند.
نهاد‌های انقلابی در خط مقدم محرومیت زدایی

محمدرضا رضایی کوچی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با عملکرد دولت در سال ۹۷ در حوزه محرومیت زدایی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، ستاد فرمان امام خمینی (ره) و سپاه پاسداران بیشترین مسئولیت را در کمک به اقشار آسیب پذیر و محروم کشور دارند. این نهاد‌ها همکاری بسیار خوبی برای رفع محرومیت و اشتغال جوامع آسیب پذیر داشتند.
رضایی کوچی افزود: متاسفانه وضعیت اقتصادی کشور به اندازه‌ای آسیب پذیر شده است که هر اقدامی در جهت محرومیت زدایی و رفع فقر انجام شود باز هم عقب هستیم و متناسب با نیاز نیست، بباید یکی از اولویت‌های اصلی نظام در سال آینده کمک به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه باشد چرا که در این نابسامانی اقصادی بیشترین آسیب را متحمل شده اند.
 
نهاد‌های انقلابی در خط مقدم محرومیت زدایی
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد بودجه صرف هزینه‌های جاری دستگاه‌ها می‌شود اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم هزینه‌های جاری دولت که صرف سفر‌ها و اجلاسیه‌ها و همایش‌ها می‌شود را محدودتر کنیم، تا دولت چابک‌تر و کم هزینه‌تر شود، الیته صرفه جویی تنها نباید مختص دولت باشد بلکه همه دستگاه‌ها بای هزینه‌های خود را مدیریت و اصراف پرهیز کند تا کشور را از این گرانی نجات دهند. هزینه‌های صرفه‌جویی شده می‌تواند صرف محرومیت زدایی و کاهش فقر در کشور شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: