mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۲۴ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۴۱۹
تعداد بازدید: ۴۲۶
با حضور رئیس بنیاد مستضعفان انجام شد؛
رئیس بنیاد مستضعفان کشور در شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج چند طرح عمرانی و تولیدی را افتتاح کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، در سفر سعیدی کیا به قلعه گنج طرح‌های عمرانی و تولیدی در روستا‌های سخت گذر و دور افتاده جهلدر و بنگرون شامل امکانات بهداشتی، آموزشی و کشاورزی و دامداری افتتاح و زندگی در این دو روستای از نو با امکانات ویژه آغاز شد.

مجری طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج به خبرنگار ما گفت: ساکنان این دو روستا پیش از این پراکنده در کوهستان‌های منطقه به کار دامداری مشغول بودند و با یکجا نشینی آنان اکنون امکانات زندگی برای آن‌ها فراهم شده است.
 
افتتاح چند طرح عمرانی و تولیدی در قلعه گنج
 

امروز طرح آبرسانی این دو روستا با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات مشترک بنیاد علوی و اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

مسعود حیدروند با بیان اینکه طرح توسعه روستایی جهلدر و بنگرون ۸ ماهه اجرا شده افزود: برق این دو روستا نیز از انرژی خورشیدی تامین شده است.

وی همچنین از ساخت و تجهیز ۵۸ واحد مسکونی متناسب با فرهنگ بومی منطقه در این دو روستا خبر داد و گفت:: برای هر خانوار یک واحد مرعداری نیز در روستا ایجاد شده است.

حیدروند همچنین از تجهیز مدرسه در این دو روستا، احداث خانه ورزش، آموزش صنایع دستی و مرغداری و همچنین آموزش نهضت سواد آموزی با همکاری فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش در این دو روستا خبر داد.

همچنین خانه بهداشت روستای چاه زردان و مجتمع طرح تامین آب روستایی منطقه تمگران قلعه گنج افتتاح شد

با بهره برداری از طرح آبرسانی مجتمع روستایی تمگران بیش از ۳ هزار نفر در ۹ روستا از آب آشامیدنی سالم وبهداشتی بهره‌مند شدند.

فدایی استاندار کرمان مدت زمان اجرای این طرح را یک و نیم سال اعلام کرد و گفت: برای اجرای این طرح شامل ۵۶ کیلومتر لوله گذاری، یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و یک باب ایستگاه پمپاژ، افزون بر ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان قلعه گنج هم گفت:: خانه بهداشت روستایی چاه زردان با اعتبار افزون بر ۱۰۵ میلیون تومان از محل اعتبارات مشترک بنیاد مستضعفان و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ساخته و تجهیز شده است.

خسرو چمنی افزود: این خانه بهداشت با دو بهورز به ساکنان روستای چاه زردان و روستا‌های همجوار خدمات ارائه می‌کند.

با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور در شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج یک مگاوات از نیروگاه ۴ مگاواتی خورشیدی قلعه گنج امروز به شبکه سراسری برق متصل شد.

امروز همچنین قرارداد ساخت ۴ مگاوات دیگر نیز بین شرکت برق صبا و و شرکت ایرانی _. آلمانی پرچینگ منعقد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی مرکزی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: این طرح در راستای سیاست‌های رهبرمعظم انقلاب و برای حمایت از مناطق محروم در قلعه گنج ساخته می‌شود.

محمدباقر موسوی افزود: در مجموع برای ساخت این نیروگاه ۴ مگاواتی ۴۵ میلیارد تومان از طریق شرکت سرمایه گذار تامین می‌شود. 

سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان عصر امروز با شرکت در جشن نیمه شعبان از جوانان نخبه قلعه گنج تجلیل میکند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین