mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۰۸ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۴۲۴
تعداد بازدید: ۲۹۹
محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان همزمان با روز جهانی مستضعفان در بازدید از طرح های محرومیت زدایی بنیاد علوی از قلعه گنج گفت: طبق گفته رهبر انقلاب بنیاد مستضعفان تلاش میکند به معنای واقعی در جهت خدمات به مستضعفان و محرومان جامعه گام بردارد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا از وام‌های روستایی یارانه دار نام برد و گفت: بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری با مشارکت هم هر کدام ۵ درصد روی این وام‌ها یارانه می‌دهند که اعطای ان در کشور فراگیر شده است و هم اکنون بیش از ۳ هزار مورد تسهیلات مصوب، بیش از ۲۷۰۰ مورد با ارائه تضمین تسهیلات خود را دریافت کرده اند و از این محل تاکنون ۱۷۰۰ طرح نیز به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای ساخت مدرسه با نوسازی مدارس نیز مشارکت پنجاه درصدی دارد گفت:: تاکنون ساخت ۲ هزار کلاس درس به تفاهم دو نهاد رسیده است.
 
تاکید بنیاد مستضعفان بر توانمندسازی مناطق محروم و کم برخوردار
 

سعیدی کیا همچنین از ساخت ۳ بیمارستان بزرگ در اهواز، آبان و مراغه تپه گفت و افزود: ساخت ۴۰ بیمارستان کوچک درمان بستر جامع نیز در نقاط بسیار دور افتاده کشور ساخته شده و یا در حال ساخت است، وزارت بهداشت و درمان در تجهیز آن مشارکت و بانک سینا نیز تامین دو دستگاه آمبولانس برای هر کدام را به عهده دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین از اعطای وام دانشجویی به ۸ هزار دانشجوی نیازمند خبر داد و گفت: به دانش آموزان معدل بالا در مناطق محروم نیز بسته‌های آموزشی داده می‌شود.

تامین مسکن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا از دیگر مواردی بود که سعیدی کیا به آن اشاره کرد و گفت: طبق آمار بهزیستی بیش از ۱۴ هزار خانواده در کشور بیش از دو معلول دارند که بنیاد مستضعفان با کمک بنیاد مسکن و سازمان زمین و مسکن تاکنون مسکن ۵۲۰۰ خانواده را تامین کرده است.

سعیدی کیا تامین شیرخشک و پوشک خانواده‌های پرنوزاد تا دوسالگی و کمک به تامین مسکن آن‌ها، اهداء سالانه ۱۸۰ هزار دست لباس به مستضعفان جامعه و کمک به تامین مسکن نیازمندان را از دیگر کار‌های بنیاد مستضعفان عنوان کرد و همچنین از ساخت ۲۵۰ زمین چمن ورزشی با مشارکت وزارت ورزش و جوانان خبر داد.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین در پایان گفت: تمامی خانه‌هایی که در مناطق سیل زده کشور نیاز به بازسازی یا نوسازی داشته باشند سیمان آن‌ها رایگان توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین