mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۰۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۵۲۵
تعداد بازدید: ۳۸۰
رئیس بنیاد علوی مطرح کرد؛
مدیر عامل بنیاد علوی گفت: ۷۷ هزار زن باردار زیر پوشش تغذیه سالم با هدف تولد نوزادان سالم قرار گرفته اند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، موسی برزگری در حاشیه بازدید رئیس بنیاد مستضعفان و رئیس جهاد دانشگاهی از پارک علم و فناوری استان البرز افزود: زنان بارداری که در خانه‌های بهداشت روستایی پرونده دارند و از نظر پزشکی دچار سوء تغذیه هستند و بضاعت مالی ندارند در این طرح بنیاد مستضعفان قرار می‌گیرند.
 
۷۷ هزار زن باردار زیر پوشش طرح حمایت از مادران باردار بنیاد مستضعفان قرار دارند
 
 
وی ادامه داد: بر این اساس این زنان هر ماه از ۱۴ قلم کالا با تشخیص معاونت تغذیه وزارت بهدشت درمان و آموزش پزشکی در دورترین نقطه کشور بهره مند می‌شوند.
 
برزگری گفت: امروز در ۳۱۰ نقطه کشور این ۷۷ هزار زن باردار تحت پوشش این نوع خدمات قرار گرفته و تاکنون یک میلیون سبد کالایی دراختیارشان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تمام تلاش برآن است تا نوزدان این مناطق کمتر از ۲ کیلوگرم نباشند چرا که علت بخشی از معلولیت‌ها به سوئ تغذیه زنان باردار بازمی گردد.
 
وی خاطرنشان کرد: از زمانی که این طرح شروع شده هیچ نوزداری زیرسه کیلوگرم نبود و از چهار ماهگی تا شش ماهگی شیردهی زنان مذکور از این نوع خدمات بهره مند می‌شوند.
 
مدیرعامل بنیاد علوی گفت: اکنون ۱۴ هزار و ۲۰۰ خانوار ۲ معلول به بالا فاقد مسکن شناسایی شده اند که با همکاری بهزیستی، سازمان ملی مسکن و خیرین مسکن ساز توانسته ایم یک مشارکت دولت، نهاد و بخش خصوصی را برای خانه دار شدن این خانوار‌ها راه اندازی کنیم.
 
وی افزود: دوسال است که در این زمینه کار می شود و کلید خانه برای شش هزار نفر در این زمینه داده شده که ۵۰ درصد هزینه تامین مسکن این خانواده با بنیاد مستضعفان است.
 
برز گری در پایان یاد آورشد: تا پایان سال ۹۹ به دنبال خانه دار شدن این ۱۴ هزار و ۲۰۰ خانواده دارای دو معلول به بالا هستیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: