mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۵۸ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۵۳۴
تعداد بازدید: ۳۲۶
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه خبر داد؛
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه گفت: در برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی برای حمایت از مادران نیازمند، ۱۵۰ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه، توزیع شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مصطفی دانش، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه گفت: در برنامه حمایتی تغذیه‌ای بنیاد علوی برای حمایت از مادران نیازمند، ۱۵۰ سبد کالا با همکاری واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان خرامه، توزیع شد.
 
توزیع ۱۵۰ سبد غذایی بنیاد علوی در خرامه
 

وی هدف از اجرای این برنامه را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده اعلام کرد و افزود: غذایی که در دوران بارداری مصرف می‌شود نیاز‌های تغذیه‌ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین می‌کند.

دانش با بیان اینکه این سبد حمایتی شامل ۱۶ قلم کالا از جمله برنج، مرغ، روغن، پنیر، خرما، عسل، کنسرو ماهی و حبوبات است، اظهار داشت: علاوه بر رعایت اصول بهداشتی و درمانی، تغذیه سالم و مصرف خوراکی‌های مناسب در جلوگیری از تولد نوزاد نارس و بیمار، دارای اهمیت است.

کارشناس واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان خرامه هم گفت: پایش‌های انجام شده از سلامت زنان باردار و شیرده در این طرح حمایتی، نشان دهنده وزن گیری مطلوب آن‌ها در زمان بارداری و شیردهی است.

علی فیجان افزود: در این طرح، جامعه هدف را مادران بارداری تشکیل می‌دهند که از سوی مراکز بهداشتی درمانی روستایی و خانه‌های بهداشت، شناسایی شده و برای دریافت سبد کالا به مرکز بهداشت شهرستان معرفی می‌شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین