mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۲ - ۱۱ تير ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۷۳۴
تعداد بازدید: ۵۱۹
عملیات احداث پروژه گلخانه سبزی و صیفی واحد سیدان شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد در راستای استراتژی های کلان هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس آغاز شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، فاز اول گلخانه هیدروپونیک سبزی و صیفی شرکت کشاورزی سیرجان بنیاد در واحد سیدان به مساحت ۵ هکتار تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد. این پروژه در راستای طرح جامع احداث گلخانه در سطح کشور توسط هلدینگ فردوس پارس اجرا می‌شود. 
 
آغاز احداث گلخانه سبزی و صیفی واحد سیدان شرکت سیرجان بنیاد
 

عظیم رجایی مدیر عامل هلدینگ فردوس پارس، با اشاره به اینکه مدیریت دانش ساخت و بهره برداری از طرح‌های احداث گلخانه در کشور فراهم است، یادآور شد: در حال حاضر احداث ۴۰ هکتار گلخانه مدرن در شرکت‌های تحت پوشش هلدینگ کشاورزی و دامپروری در سطح کشور در حال اجرا می‌باشد.

رجایی؛ احداث گلخانه را در راستای ایجاد امنیت غذایی از یک‌سو و ضرورت توجه به محصولات ارگانیگ و باکیفیت و مدیریت مصرف منابع آبی و اشتغال پایدار و صادرات محصولات کشاورزی می‌باشد.

طبق برآورد‌های انجام‌شده، شرکت سیرجان بنیاد با تکمیل نهایی فاز اول این پروژه در سطح ۵ هکتار قادر خواهد بود سالانه ۱۵۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای تولید کند که این میزان تولید برای ۵۰ نفر نیروی انسانی به‌طور مستقیم ایجاد اشتغال می کند. 
 
آغاز احداث گلخانه سبزی و صیفی واحد سیدان شرکت سیرجان بنیاد
 

وی در ادامه تصریح کرد: بخش کشاورزی کشور با سه مشکل و چالش جدی مواجه می‌باشد:راندمان پایین سیستم‌های انتقال و توزیع و مصرف آب در بخش کشاورزی ۲-ضایعات زیاد محصولات کشاورزی در حین برداشت، حمل، نگهداری و مصرف ۳-و از همه مهمتر تکنولوژی محصول (اعم از بذر- نهال- و دام)، که یکی از روش‌های علمی و تکنولوژی هاس مدیریت سه چالش فوق را توسعه گلخانه‌های مدرن درمناطق دارای مزیت نسبی می‌باشد. علیرغم تمام بحث‌های جدی پیرامون سه چالش فوق، ضایعات مصرف آب و محصولات کشاورزی بالا می‌باشد و با استفاده از بذر و نهال‌های پر تولید و ارتقاء ژنتیکی و پتانسیل تولید دام‌های سبک و سنگین کشور میتوان مصرف آب در بخش کشاورزی را به شدت کاهش داد.
 
رجایی افزایش صادرات و تولید محصول بازار پسند را از دیگر مزایای محصولات گلخانه‌ای دانست و افزود: بسیاری از کشور‌ها محصولات سبزی و صیفی مورد نیاز را از تولیدات گلخانه‌ای تامین می‌کنند بنابراین با افزایش تولیدات می‌توانیم در بازار‌های صادراتی حضور پررنگ تری داشته و تولید این محصولات را در محیط باز بدلیل مصرف زیاد آب محدود نماییم.
 
آغاز احداث گلخانه سبزی و صیفی واحد سیدان شرکت سیرجان بنیاد
 

همچنین وی تصریح کرد: با هدف ارتقای توان فنی کارشناسان و متقاضیان توسعه کشت در محیط‌های کنترل شده آموزش‌های علمی و اجرایی به طور مستمر و منسجم در دستور کار این گروه می‌باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: