mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۴۲ - ۰۵ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۸۳۷
تعداد بازدید: ۲۰۲۳
پرویز فتاح در بازدید از پروژه آزادراه تهران - شمال ؛
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه آزادراه تهران ـ شمال باید پیوست فرهنگی داشته باشد، پیشنهاد داد: تونل‌های منطقه یکم آزادراه تهران - شمال به نام شهدا مزین شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، پرویز فتاح رئیس جدید بنیاد مستضعفان در جریان بازدید از آزادراه تهران ـ شمال گفت: ساخت و طراحی این آزادراه مهم همه توسط متخصصان داخلی انجام می‌شود، آزادراه تهران ـ شمال یک آزادراه ایرانی است، ما در این آزادراه معطل ورود تجهیزات به خاطر تحریم نیستیم.
 
تونل‌های آزادراه تهران ـ‌ شمال به نام شهدا مزین می‌شود


وی به عملکرد نامناسب چینی‌ها در این آزادراه اشاره کرد و افزود: زمانی که چینی‌ها از این آزادراه رفتند در سال ۹۴ پروژه سرعت گرفت و متخصصان داخلی موجب شدند نمودار رشد پروژه صعودی شود.

فتاح با بیان اینکه آورده بنیاد مستعضفان در منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: امروز ارزش منطقه یکم آزادراه ۸ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که در واقع با نرخ روز بنیاد ۵ هزار میلیارد تومان در منطقه یک هزینه کرده است.

وی همچنین بیان کرد: بازگشت سرمایه بنیاد در این آزادراه ۴۰ درصد از محل اخذ عوارضی و ۶۰ درصد اراضی است که عوارضی این آزادراه به صورت الکترونیک اخذ می‌شود.

وی بیان کرد: چینی‌ها در این آزادراه گروکشی کردند، فاینانس را رها کردند، اما پس از رفتن چینی‌ها پیمانکاران ایرانی وارد پروژه شدند و پروژه را با نرخ پایین‌ترین اجرا کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال ۹۵.۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار داشت: ساخت پل‌ها و تونل‌ها در روسازی بخش زیادی از مسیر تمام شده و فقط موضوع تأسیسات باقی مانده است.

وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از بازدید اخیر خود از این آزادراه مصوب کرد که ۳۰۰ میلیارد تومان به عنوان سهم دولت به منطقه یک این آزادراه اختصاص یابد که این رقم در قالب اسناد خزانه اسلامی است، اما هنوز تخصیص نیافته است.

فتاح به پوشش فرهنگی برای اسامی تونل‌ها و پل‌ها هم اشاره کرد و گفت: نامگذاری پل‌ها و تونل‌ها به نام شهدا و همچنین اجرای طرح‌های فرهنگی و انقلابی برای پل‌ها و تونل‌ها در اجرای این پروژه کاملا ایرانی مهم است و باید اجرایی شود.

وی به هوشمند سازی عوارض آزادراه هم اشاره کرد و گفت: سعی خواهیم کرد در این آزادراه مانند سایر آزادراه‌های تهران عوارض را الکترونیکی و هوشمند کنیم تا مسافران برای پرداخت عوارض به مشکل بر نخورند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: