mfnews.ir

انتشار: ۰۸:۱۵ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۸۷۰
تعداد بازدید: ۷۱۵
مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان؛ اعلام کرد:
حمید بیدشکی، گفت: تاکنون پرورش بز مورسیا مورد رضایت بهره برداران قرار گرفته است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تعداد این واحدها تا پایان سال به ۵۰ واحد برسد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، «حمید بیدشکی» مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: مجتمع دامپروری جهاد کشاورزی در سال ۹۴ در پی سیاست‌های انتخاب شهرستان قلعه گنج به عنوان شهر پایلوت اقتصاد مقاومتی به بنیاد مستضعفان معین اقتصادی شهرستان واگذار شد.

پیش بینی احداث ۵۰ واحد بز مورسیا تا پایان سال جاری در قلعه گنج


حمید بیدشکی، افزود: به دنبال آن تعداد ۲۰۰۰ رأس بز شیری نژاد و خالص مورسیا که دارای خصوصیات مهمی همچون تولید شیر بالا و چند قلو زایی از کشور اسپانیا وارد شد.


مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، ضمن ابراز امیدواری، بیان داشت: با تلاش سیاستگذاران و متولیان اکنون شاهد پیشرفت روز افزون و استقبال خوب از این مجتمع در منطقه و کشور هستیم به گونه‌ای که اکنون تحول عظیمی در پرورش بز مورسیا در این منطقه و کشور به وجود آمده است.


وی، ابراز داشت: یکی از اهداف تشکیل مجمع واگذاری گله‌های ۵۰ رأسی با تسهیلات بانکی طرف قرارداد، کمک به اشتغال و محرومیت زدایی از منطقه است.


بیدشکی، در ادامه افزود: اکنون تعداد ۲۳ واحد پرورش بز مورسیا با مجوز جهاد کشاورزی در شهرستان قلعه گنج احداث و دام آن‌ها هویت بخشی و درسامانه جامع مرکز اصلاح نژاد ثبت شده است.


مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، اضافه کرد: پرورش این دام مورد رضایت بهره برداران قرار گرفته است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تعداد این واحد‌ها تا پایان سال به ۵۰ واحد برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: