mfnews.ir

انتشار: ۰۹:۱۶ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۹۰۷
تعداد بازدید: ۲۷۷
مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور عنوان کرد؛
مدیر ملی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی کشور گفت:: مشارکت ۶۰ درصدی مردم ظرف مدت سه ماه از شروع به کار صندوق‌های توان افزایی در شهرستان ملکشاهی مقدمه‌ی خوبی برای مشارکت مردم منطقه برای رفع بیکاری است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، مدير ملي طرح آباداني و پيشرفت بنياد علوي كشور گفت: کمیته و گروه‌های آبادانی و پیشرفت روستایی و صندوق‌های توان افزایی روستایی بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) که با سنت‌های حسنه‌ی اسلامی قرض الحسنه پر برکت شده است، نمونه‌ی بارز شعار (کار با مردم برای مردم) این بنیاد است، این صندوق‌ها توسط مردم اداره شده و با کمک‌های مالی بنیاد مستضعفان به اندازه یا دو برابر واریزی مردم تقویت میشوند، سپس مردم از این صندوق‌ها پس از ماه سوم به صورت دوره‌ای وام اشتغالزایی روستایی دریافت میکنند که با بهره گیری از توان علمی و عملی مشاوران توان افزایی بنیاد علوی که در امر آموزش و مشاوره در کنار مردم هستند به سرانجام اشتغال پایدار مبدل می‌گردد.
 
مشارکت ۶۰ درصدی مردم در صندوق‌های توان افزایی ملکشاهی
 

وی افزود : آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم چیزی فراتر از ساخت مدرسه، بیمارستان و کارخانه است، این مهم باید از طریق آموزش و تغییر نگرش و ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی با استفاده از مزیت‌های درونزا و بومی و مشارکت دست‌ها و فکر‌های مردم و مسئولین آن منطقه انجام گیرد.

محمدیان تاکید کرد: همان گونه که خدای متعال می‌فرمایند: سرنوشت هیچ قوم (و ملتی) را تغییر نمی‌دهد، مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند. ما به اندازه‌ای که به ساخت زیر ساخت‌ها نیاز داریم به ساختن فکر‌ها و اندیشه‌ها نیازمندیم.آبادانی و پیشرفت جامع مناطق محروم به جای پروژه محور باید مردم محور باشد، همان اصولی که رهبر انقلاب اسلامی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بدان اشاره فرمودند.

توانمند سازی مقدمه‌ی اشتغال و رفع بیکاری مقدمه‌ی خروج فقر است

احمد محمدیان ضمن اشاره به راهبرد‌های اساسی طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی گفت: بالاترین وظیفه‌ی ما در اجرای این طرح آموزش و اهتمام به توانمند سازی و ایجاد اشتغال پایدار درونزا برای تهیدستان در سایه‌ی رشد ایمانی و اعتقادی آن‌ها و ترویج فرهنگ کار و تلاش و تقویت ارزش‌های اسلامی و بنیان خانواده هاست که برای انجام درست این وظیفه باید، اعتمادسازی، امیدآوری، امیدآفرینی، نشاط، انعطاف پذیری، نوآوری و جهادی کار کردن را سر لوحه‌ی کار خود قرار دهیم و میزان سنجش و ارزیابی کار و اعمال خود را تقوا در نظر بگیریم.

وی در ادامه افزود : ما از روستا‌ها شروع می‌کنیم، چون توسعه‌ی روستایی در همه‌ی کشور‌ها مقدمه و بسترساز توسعه ملی و مورد توجه و اهتمام برنامه ریزان است. خداوند منان را سپاسگزاریم که از دی ماه سال ۱۳۹۷ در شهرستان ملکشاهی که جز ۱۲ منطقه تحت پوشش طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم بنیاد علوی کشور است، در ۷ حوزه‌ی (۱-توان افزایی جوامع محلی (جهاد دانشگاهی)، ۲-مطالعات (شرکت شهریگ)، ۳-طرح‌های اشتغالزایی و توانمند سازی، ۴-اقدامات زیرساختی و آبادانی ۵-خدمات فرهنگی، ورزشی ۶- آموزش و زیرساخت‌های آموزشی ۷-حوزه سلامت و حمایتی) اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است که انشاالله به مرور زمان و با کمک شما خبرنگاران عزیز به اطلاع مردم شریف خواهیم رساند.
 
مدير ملي طرح آباداني و پيشرفت بنياد علوي كشور موجودی صندوق های توان افزایی را بیش از 5 میلیارد و پانصد میلیون ریال عنوان کرد و بالاي ٧٠٠٠ ساعت حضور در مناطق محروم براي اهتمام به توانمند سازي و همچنين بالاي ٢٠٠٠ ساعت آموزش به مردم روستاها در جهت طرح آباداني و پيشرفت از جمله اقدامات دانست. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: