mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۵۹ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۲۹۷۸
تعداد بازدید: ۱۵۱۲
گردهمایی فناورانه شرکت‌های فعال صنایع غذایی، شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی یکشنبه گذشته به مدت سه روز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار و منجر به عقد ۵۰ تفاهمنامه با شرکت‌های صنایع غذایی وابسته به بنیاد مستضعفان شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به نقل از روابط عمومی هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان در این رویداد مجموعا ۸۷ نیاز فناورانه شرکت‌هایی تابعه هلدینگ صنایع غذایی سینا از جمله شرکت بهنوش ایران، پاکدیس، پروتئین گستر سینا، لبنیات پاک، گروه زمزم، قند اصفهان، قند شیروان و صنایع غذایی مهرشهر در قالب ۱۲ کانتر فعال و ۱۶ پنل ارائه اختصاصی ارائه شد؛ بنابراین گزارش این گردهمایی با حضور مدیران ارشد هلدینگ از جمله مهندس عسکری معاونت توسعه صنایع و معادن بنیاد و دکتر دادخواه مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی سینا برگزار شد.
تشریح دستاورد‌های گردهمایی فناورانه صنایع غذایی کشور برای شرکت‌های بنیاد مستضعفان
 
این رویداد که با حضور بیش از ۵۵۰ فناور، ۵۵ شرکت دانش بنیان و ۲۰ تولیدکننده صنعتی برگزار گردید منجر به انعقاد ۱۷۴ تفاهم نامه مجموعا به ارزش ۳۷۵ میلیارد تومان مابین شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان صنعتی شد که از این میزان بالغ بر ۵۰ تفاهم نامه با ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان متعلق به هلدینگ صنایع غذایی سینا بوده است.

گفتنی است دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد با حضور در رویداد مذکور از غرفه فناوران و تولیدکنندگان صنعتی بازدید کردند.
تشریح دستاورد‌های گردهمایی فناورانه صنایع غذایی کشور برای شرکت‌های بنیاد مستضعفان
 
تشریح دستاورد‌های گردهمایی فناورانه صنایع غذایی کشور برای شرکت‌های بنیاد مستضعفان

محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری، در اختتامیه گردهمایی فناورانه صنایع شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی عنوان کرد: اگر در حال حاضر کشور هیچ دشمنی هم نداشت و تحت فشار شدید خارجی نبود باز هم نیاز بود تا از اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم. از آنجا که آب، زمین و امکانات محدود بوده و جمعیت در حال افزایش است، ناچاریم اهداف و روش هایمان را تغییر دهیم تا بتوانیم زندگی بهتری را برای نسل آینده فراهم کنیم. واعظی با اشاره به اینکه با روش‌های سنتی نمی‌توانیم تولید را افزایش دهیم، بلکه با به‌کارگیری فناوری‌های نوین شاهد رشد جهشی در این زمینه خواهیم بود، تصریح کرد: این وظیفه ماست که زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم. از این‌رو تمرکز و توجه به شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند زمینه اشتغال دانش آموختگان را نیز فراهم کند.
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: