mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۲۴ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۳۰۰۷
تعداد بازدید: ۲۵۱۶
مجری طرح ملی آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج خبر داد؛
بیش از ۱۰۰۰ نفر در شهرستان قلعه گنج با همکاری بنیاد مستضعفان به تولید صنایع دستی بومی این منطقه مشغول شده اند که تولیدات آن‌ها در بخشی از نمایشگاه‌های بین المللی به فروش می‌رسد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان روستایی شهرستان قلعه گنج با حضور در دوره‌های آموزشی صنایع دستی در تولید انواع بافته‌های حصیری از بوته درختچه داز مشارکت می‌کنند. هنر دست زنان قلعه گنج علاوه بر بازار داخلی در برخی نمایشگاه‌های صنایع دستی در کشور‌های منطقه‌ای واروپایی عرضه می‌شود.
 
قلعه گنج با همکاری بنیاد مستضعفان به قطب حصیربافی کشور تبدیل می‎‌شود

آموزش تولید صنایع دستی بومی منطقه جنوب استان کرمان نخستین بار با آغاز طرح یشرفت و آبادانی شهرستان قلعه گنج در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و طی این طرح با همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان فنی و حرفه‌ای کشور زنان روستایی قلعه گنج دوره‌های آموزشی مرتبط را سپری کردند.

مسعود حیدورند، مجری طرح ملی آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج درخصوص این طرح گفت: در شهرستان قلعه گنج تا پیش از سال ۹۳ یک نفر در رشته‌های فنی حرفه‌ای مرتبط با صنایع دستی آموزش داده نشده بود، اما اکنون بیش از هزار نفر در این شهرستان، آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف صنایع دستی فرا گرفتند و تقریبا همگی آن‌ها اکنون در تولید صنایع دستی نقش دارند و کم کم منطقه قلعه گنج به قطب حصربافی کشور تبدیل می‌شود.
 
قلعه گنج با همکاری بنیاد مستضعفان به قطب حصیربافی کشور تبدیل می‎‌شود

حیدروند در ادامه افزود: بنیاد مستضعفان به منظور ترغیب زنان محلی برای تولید صنایع دستی تسهیلات۲۰ میلیون تومانی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد تا بتوانند در رشته مورد علاقه خود فعالیت کنند. قالیبافی، گلیم بافی، سوزن دوزی و زیح دوزی از دیگر هنر‌های فراموش شده‌ای است که پس از رونق صنایع دستی حصیری، بار دیگر در روستا‌های قلعه گنج مورد توجه قرار گرفته است.
 
قلعه گنج با همکاری بنیاد مستضعفان به قطب حصیربافی کشور تبدیل می‎‌شود
 
وی با اشاره به نقش هتل کپری قلعه گنج در رونق فروش صنایع دستی این منطقه گفت: هتل کپری قلعه گنج که بعد از اجرای طرح آبادانی و پیشرفت این شهرستان ساخته شد؛ اکنون با رونق گرفتن صنایع دستی حصیری در روستا‌های این شهرستان به زنجیره‌ی بازار کشور وصل شده و هنر دست زنان روستا در این هتل خریداری و به سراسر کشور ارسال می‌شود.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
0
0
اگر قيمتش مناسب باشد مي تواند جايگزين كيسه هاي پلاستيكي شود كه برا ي محيط زيست خيلي مناسب است