mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۱۷ - ۰۱ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۳۰۹۴
تعداد بازدید: ۱۵۰۳
در حاشیه بازدید از آزادراه تهران شمال عنوان شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه از بهره‌برداری از بخش عمده ای از قطعه دوم آزادراه تهران شمال تا سال ١۴٠٠ خبر داد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان محمدباقر نوبخت در حاشیه بازدید از آزادراه تهران شمال با اشاره به آماده بودن قطعه نخست آزادراه برای افتتاح در ماه جاری اظهار کرد: خرداد ماه در جریان بازدید از آزادراه اعلام کردیم که می‌توانیم در سال جاری این قطعه از آزادراه را مورد بهره‌برداری قرار دهیم که خوشبختانه توانستیم به این وعده عمل کنیم.

بهره‌برداری از بخش عمده قطعه دوم آزادراه تهران شمال تا سال ١۴٠٠
وی ادامه داد: این قطعه از آزادراه که احداثش سالها به طول انجامیده بود، در ماه جاری با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.
معاون رئیس جمهور با تقدیر از تمام دست‌اندرکاران ساخت آزادراه تهران شمال، بنیاد مستضعفان و وزارت راه گفت: برغم اعمال تحریم‌های ظالمانه، سرعت توسعه در کشور قابل قبول است.
نوبخت گفت: همچنین بخش عمده‌ای از قطعه دوم نیز انشالله تا اواخر سال آینده یا اوایل سال ١۴٠٠ به بهره‌برداری می‌رسد که تردد در مسیر تهران چالوس را تسهیل خواهد کرد.
وی در تشریح بخشی از خصوصیات قطعه نخست آزادراه تهران شمال گفت: این قطعه ٣٢ کیلومتر است ١٧ کیلومتر آن تونل و پل است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: بر اساس برآورد صورت گرفته با بهره‌برداری از قطعه نخست آزادراه. یک تا یک و نیم ساعت از زمان تردد از تهران به چالوس را کم می‌کند و مسیر تهران چالوس به ١.۵ تا ٢ ساعت می‌رسد.
نوبخت با بیان اینکه در احداث قطعه نخست آزادراه تهران شمال کار بزرگی انجام شده است گفت: عمده عملیات احداث قطعه نخست آزادراه تهران شمال در ۵-۶ ماه گذشته انجام شده است و احداث این قطعه که از سال ٧۵ آغاز شده بود در بهمن ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: جاده فیروزکوه، هراز، کندوان و قزوین رشت، محورهای مواصلاتی تهران به شمال است ولی آزادراه تهران شمال بدلیل کوتاه کردن مسیر و زمان تردد، دارای اهمیت ویژه ای است.
نوبخت در ادامه گفت: قول دوم ما برای قطعه دوم آزادراه تهران شمال است که بخشی از آن اوایل ١۴٠٠ به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اضافه کرد: قطعه دوم آزادراه ٢٢ کیلومتر است و تا سال ١۴٠٠ محور غربی و تونل‌های آن به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته نوبخت هزینه احداث قطعه نخست آزادراه تهران شمال به قیمت امروز ١٠ هزار میلیارد تومان یا یک میلیارد دلار بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بهره‌برداری چند ساله از قسمت چهارم آزادراه تهران شمال گفت: همچنین امروز دستور تخصیص ٨۵ میلیارد تومان برای قسمت ٣ به ۴ این آزادراه را نیز صادر کردم.
وی پروژه ساخت آزادراه تهران شمال را یک ابرپروژه توصیف کرد و گفت: قطعه نخست آزادراه تهران شمال با توانایی و ظرفیت فنی مهندسان ایرانی احداث شده و بخشی از تاخیر در این پروژه به دلیل شرکت‌های خارجی بودند که در این پروژه حضور داشتند.
به گفته نوبخت قطعه نخست آزادراه تهران شمال در یکی از روزهای بهمن ماه و با توجه به برنامه رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: