mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۵۶ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۳۱۱۵
تعداد بازدید: ۴۲۷
در مراسم واگذاری 7000 سند مصادره شده توسط پهلوی به مردم عنوان شد
نماینده، ولی فقیه در استان گلستان در مراسم واگذاری ۷ هزار فقره اسناد علوی به مردم ۵ استان، روایتی از نحوه غصب املاک مردم استان گلستان بخصوص در ترکمن صحرا ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، آیت الله نورمفیدی در مراسم واگذاری ۷ هزار فقره اسناد زمین‌های مصادره شده توسط خاندان پهلوی به مالکان اصلی آن‌ها با گرامیداشت یاد امام راحل و شهدا در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به بیان بخش‌های از ظلم دوران پهلوی بر مردم ایران و استان گلستان پرداخت و اظهار کرد: در گذشته رژیم پهلوی به کشاورزان و مردم این استان ظلم‌های زیادی کرده بود بخصوص در بخش ترکمن صحرا؛ آن زمان عمال رژیم پهلوی مردم را از زمین هایشان بیرون می‌کردند و با گرفتن زمین هایشان، این زمین‌ها را در اختیار امرای ارتش قرار می‌دادند؛ اما با پیروزی انقلاب اسلامی انتظاری جز این نبود که این ظلم همگانی را از بین برود و زمین‌های مردم را به مالکانشان برگردانده شود.
 
روایت آیت الله نورمفیدی از زمین خواری پهلوی

نماینده، ولی فقیه در استان گلستان گفت: خوشبختانه این عمل به نام مهندس سعیدی کیا و مهندس فتاح زده شد و امیدواریم هرچه بیشتر در بازگرداندن این حق به مردم موفق باشند.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان خدمات بسیار خوبی در سیل استان انجام داد، افزود: من امروز از آقای فتاح تقاضا کردم همان کاری که بنیاد مستضعفان در کرمان انجام داد، در این استان هم انجام دهد و این کار بزرگی است که هم موجب توسعه استان می‌شود و هم ایجاد اشتغال می‌کند.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به نقل قولی از استاندار درباره مراوه تپه و تصمیم بنیاد برای این شهرستان گفت: پیشنهاد دارم سعی شود در این عمران و آبادانی، به معماری سنتی استان نیز توجه شود.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: