mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۹ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر : ۱۳۱۵۶
تعداد بازدید: ۲۲۸۸
تولید بیش از ۵۱۰ هزار لیتر الکل، توزیع روزانه ۲۸ هزار بسته آب معدنی، شیرکاکائو و آبمیوه در بیمارستان‌های میزبان بیماران کرونا و ضدعفونی کردن ۶۰ شهر و روستا از جمله اقدامات بنیاد مستضعفان در مقابله با ویروس کروناست.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، به دنبال تشکیل کمیته ای ویژه در بنیاد مستضعفان، تصمیماتی در راستای کمک به ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ شد. بر اساس این تصمیمات مقرر شد بنیاد مستضعفان در بخش هایی از جمله تولید الکل با تمام ظرفیت، مشارکت در ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی با اولویت مناطق محروم و همچنین حمایت از کادر درمانی و پزشکی کشور که این روزها در خط مقدم مقابله با شیوع ویروس قرار دارند، اقداماتی را انجام دهد.

 

3 اقدام جدید بنیاد مستضعفان در مقابله با کرونا/ از میزبانی پزشکان و پرستاران تا ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی

 

*آمادگی برای توزیع روزانه 9 هزار پرس غذا در بیمارستان های میزبان بیماران کرونا/ اسکان موقت پزشکان و پرستاران در مجموعه بنیاد مستضعفان 

 

بر اساس این گزارش، هلدینگ سیاحتی بنیاد مستضعفان از آمادگی توزیع روزانه 9 هزار پرس غذا در بیمارستان های میزبان بیماران کرونا خبر داد.

 

همچنین بنیاد مستضعفان با تجهیز 4 ملک با ظرفیت 280 نفر آمادگی اسکان موقت پزشکان و پرستاران جهادگر در حوزه مقابله با کرونا را دارد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، این 4 ملک به صورت کاملا ایزوله تجهیز شده و در مناطق مختلفی از تهران قرار دارد و بنیاد مستضعفان در این املاک از پزشکان و پرستارانی که به صورت شبانه روزی در خدمت بیماران مبتلا به کرونا هستند و از احتمال مبتلا شدن اطرافیانشان به این بیماری نگرانند، پذیرایی می‌کند.

 

3 اقدام جدید بنیاد مستضعفان در مقابله با کرونا/ از میزبانی پزشکان و پرستاران تا ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی

 

* ضدعفونی کردن 60 شهر و روستا / غربالگری اولیه ساکنان مناطق روستایی

 

همچنین بر اساس این گزارش هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان با توجه به در اختیار داشتن سمپاش های اتومایزر گندزدایی مستمر از 60 شهر و روستا در اطراف شرکت های وابسته به هلدینگ کشاورزی این بنیاد را در دستور کار قرار داد.

 

در ادامه این گزارش مقرر شد در تمامی روستاها و شهرهایی که فرایند ضدعفونی انجام می‌شود، غربالگری ساکنین توسط تکنسین های شرکت ها انجام شود و توزیع بسته های بهداشتی حاوی مواد ضدعفونی کننده ، ماسک و دستکش صورت پذیرد. در ضمن کلاس های آموزشی مستمر با هدف آشنایی با روش های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا توسط واحد HSE شرکت های تابعه هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان در مناطق هدف برگزار خواهد شد.

 

3 اقدام جدید بنیاد مستضعفان در مقابله با کرونا/ از میزبانی پزشکان و پرستاران تا ضدعفونی کردن مناطق شهری و روستایی

 

* تولید بیش از 510 هزار لیتر الکل و ارسال روزانه 28 هزار نوشیدنی برای بیمارستان های میزبان بیماران کرونایی

 

بر اساس گزارش تشکیل کمیته ویژه مقابله با کرونای بنیاد مستضعفان تاکنون بیش از 10 هزار بطری آب معدنی ، 10 هزار بسته شیرکاکائو و 8 هزار و 300 پاکت آبمیوه در بیمارستان های سه استان تهران، مازندران و گلستان توزیع شده است.

 

در بحث تولید مواد ضدعفونی کننده نیز شرکت پاکدیس وابسته به هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان بیش از 430 هزار لیتر الکل طبی و 87 هزار لیتر الکل جهت ضدعفونی دست تولید و در اختیار شرکت های تولید کننده مواد بهداشتی و نهادهای مسئول قرار داده است.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، پیش از این نیز 24 دستگاه آمبولانس از سوی این بنیاد به ستاد ملی مقابله با کرونا تحویل داده شده و علاوه بر آن نیز 400 میلیارد ریال جهت تهیه بسته های بهداشتی و مراقبتی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از سوی بنیاد مستضعفان تخصیص داده شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: