mfnews.ir

انتشار: ۱۰:۴۰ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۹
کد خبر : ۱۳۳۰۹
تعداد بازدید: ۳۶۸۴
مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان خبر داد:
مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی سینا وابسته به بنیاد مستضعفان از افزایش ۳۰ درصدی حجم تولیدات این هلدینگ در بخش‌های لبنی و پروتئینی طی ۵ ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، حمیدرضا شیران با اشاره به افزایش تولیدات هلدینگ صنایع غذایی در 5 ماهه نخست امسال اظهار کرد: طی 5 ماهه نخست امسال کل تولیدات این هلدینگ از نظر حجمی، نزدیک به 30 درصد افزایش داشته که در بخش محصولات پروتئینی 40 درصد و در بخش محصولات لبنی 27 درصد افزایش تولید را تجربه کردیم.

 

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه این هلدینگ و شرکت های زیرمجموعه آن به هیچ وجه قصد رقابت با بخش خصوصی فعال در این حوزه را ندارند، افزود: رویکرد این هلدینگ و بنیاد مستضعفان در صنایع غذایی، تنظیم بازار و تامین نیازهای کشور است و ما به هیچ وجه به دنبال رقابت با بخش خصوصی نیستیم.

 

وی ادامه داد: رویکرد ما در این صنعت، تعادل در بازار و تامین نیازهای کشور است و در بخش لبنی، رویکرد بنیاد مستضعفان تولید محصولات تنظیم بازاری است که بیشترین مصرف آن برای اقشار متوسط و ضعیف است و شاید بخش خصوصی رغبت چندانی به این حوزه ندارد.

 

شیران خاطرنشان کرد: ما در نظر داریم تا پایان سال جاری میزان رشد حجمی در تولیدات این هلدینگ را به حدود 40 درصد برسانیم تا جوابگوی نیاز کشور باشیم و در جهت تعادل بیشتر بازار حرکت کنیم.

 

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی سینا وابسته به بنیاد مستضعفان درخصوص ورود شرکت های این هلدینگ به بازار سرمایه نیز گفت: در حال حاضر 5 شرکت زیرمجموعه این هلدینگ در بورس فعالند و تا آخر سال امیدواریم علاوه بر هلدینگ صنایع غذایی بنیاد مستضعفان، یک شرکت دیگر در حوزه نوشیدنی و یک شرکت دیگر در حوزه پروتئینی وارد بازار سرمایه شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 45 درصد شرکت های زیرمجموعه هلدینگ صنایع غذایی در بورس حضور دارند، تاکید کرد: در حال حاضر ما به دنبال طی مراحل ورود این شرکت ها به بازار سرمایه هستیم ولی با توجه به الزاماتی که باید برای عرضه سهام این شرکت ها در بازار سرمایه، مورد توجه قرار گیرد، ممکن است این فرایند زمان بر باشد ولی تلاش ما این است که هرچه زودتر این مراحل طی و سهام این شرکت ها و هلدینگ در بازار سرمایه عرضه شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: