mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۵۰ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۴۱۷
تعداد بازدید: ۴۰۵۶
خريد واگن هاي مسافري با سرعت 160 كيلومتر
طی مراسمی در آخرين روز هاي فروردين ماه اولین سری از واگن های مسافری 160 کیلومتر واگن پارس تحویل شرکت راه آهن شرقی بنیاد شد.


طی مراسمی در آخرين روز هاي فروردين ماه  اولین سری از واگن های مسافری 160 کیلومتر واگن پارس تحویل شرکت راه آهن شرقی بنیاد شد.

 

 به گزارش پايگاه خبري بنياد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت واگن پارس، دبیر کمیسیون تامین امنیت ملی مجلس و نماینده مردم اراک در این مراسم با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور اجرای مدیریت جهادی است بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی مدیریت در مصرف و قطع وابستگی از دنیای استعمارگر و سلطه جوی غرب؛ اما متاسفانه برخی ها اقتصاد مقاومتی را اشتباه تعبیر می کنند.

محمد حسن آصفری افزود: برای ایستادگی در برابر خواسته های نابه حق استعمارگران باید کشور را به خودکفایی  برسانیم و این مهم هم در گرو تلاش مسوولان و شناسایی ظرفیت های موجود در کشور و استفاده بهینه از این ظرفیت ها است.

وی استفاده از ظرفیت شرکت واگن پارس را یکی از راهکارهای رفع بیکاری در کشور دانست و ابراز کرد: شرکت واگن پارس با ساخت انواع واگن های مورد نیاز کشور و با بکارگیری نیروهای متخصص می تواند در راستای ایجاد اشتغال جوانان مثمرثمر واقع شود.

 

صرفه جویی 700هزار دلاری در هر واگن مسافری 160 کیلومتر

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک در این آئین ابراز کرد: ساخت اولین سری واگن های مسافری 160 کیلومتر در شرکت واگن پارس اراک با صرفه جویی 700هزار دلاری در هر واگن صورت گرفته است.

محمد محمدی افزود: این واگن ها کمتر از یکسال و طی 9 ماه در این شرکت ساخته شده اند.

وی با اشاره به ظرفیت اسمی کارخانه واگن پارس ابراز کرد: این کارخانه توان ساخت یک هزار دستگاه واگن باری و 150 دستگاه واگن مسافری را در سال دارد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس ادامه داد: این کارخانه می تواند در سال دو هزار و 500دستگاه واگن باری و 100 دستگاه واگن مسافری را تعمیر و بازسازی نماید.

محمدی بیان کرد: واگن های مسافری 160 کیلومتر ساخته شده در شرکت واگن پارس یکی از واگن های مسافری درجه یک با 10 کوپه به گنجایش 40 نفر مسافر و منطبق با استانداردهای بین المللی راه آهن های اروپا می باشند.

وی با بیان اینکه این واگن ها مجهز به امکانات رفاهی مانند تهویه مطبوع، تخت خواب، میزهای تاشو، سیستم پیام رسانی، نورپردازی، سیستم صوتی و تصویری هستند، اظهار داشت: در بخش سازه فلزی واگن یک هزار و 70 قطعه و در مجموع سه هزار و 746 قطعه استفاده شده است.

 مدير عامل شركت واگن پارس اراك با  اشاره به مشخصات فنی این واگن ها ابراز کرد: طول اتاق واگن 26 هزار و 100میلیمتر، وزن واگن خالی 44 تن، گنجایش مسافر 40 نفر، عرض واگن 2825 میلیمتر و ارتفاع تامپون 1060 میلیمتر است.

 

عقد قرارد داد ساخت 25 دستگاه واگن وی آی پی با شرکت واگن پارس اراک

 

در ادامه مراسم مدیرعامل شرکت راه آهن بنیاد شرقی طي سخناني توضيح داد:  شرکت راه آهن شرقی بنياد با 20 سال سابقه کار در بخش حمل و نقل بار و مسافر در حال حاضر دارای 600 دستگاه انواع واگن باری، حمل مواد شیمیایی و مواد معدنی است.

وی اظهار کرد: ظرفیت اسمی این شرکت سالیانه یک میلیون و 240 هزار مسافر و 50 میلیون تن بار می باشد که با افزایش 20 واگن از اول سال به مجموعه این شرکت 220هزار نفر به ظرفیت اسمی آن افزوده خواهد شد.

سعیدی یادآور شد: علاوه بر تحویل 9 دستگاه واگن از شرکت واگن پارس قرار داد ساخت 11 دستگاه واگن دیگر را هم با این شرکت منعقد نموده ایم.

مدیرعامل شرکت راه آهن بنیاد شرقی ادامه داد: توسعه صنعت ریلی و کیفیت این صنعت از اهداف این شرکت به شمار می رود؛ بنابراین عقد قرارد داد ساخت 25 دستگاه واگن وی آی پی با شرکت واگن پارس اراک هم از برنامه های این شرکت در راستای توسعه صنعت ریلی کشور به شمار می رود.

 در پایان این مراسم واگن های مسافری 160 کیلومتر ساخته شده در شرکت واگن پارس اراک با حضور مسوولان تحویل شرکت راه آهن بنیاد شرقی شد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: