mfnews.ir

انتشار: ۲۲:۳۲ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۴۳۵
تعداد بازدید: ۳۹۶۱
ارزیابی وزیر جهاد کشاورزی از عملکرد بخش کشاورزی بنیاد مستضعفان در یک پروژه:
وزیر جهاد کشاورزی به همراه هیئت همراه با حضور در شهرستان قصرشیرین از پروژه 4 هزار هکتاری توسعه باغات قصرشیرین واقع در جاده خسروی بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی به همراه هیئت همراه  با حضور در شهرستان قصرشیرین از پروژه 4 هزار هکتاری توسعه باغات قصرشیرین واقع در جاده خسروی بازدید کرد.

 

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس، معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه و رئیس جهاد کشاورزی استان، در این بازدید مهندس حجتی را همراهی می کردند.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان محمود حجتی در حاشیه بازدید از پروژه باغ چهار هزار هکتاری قصرشیرین در جمع خبرنگاران، گفت: هم اکنون در نقطه صفر مرزی بین قصرشیرین و مرز خسروی هستیم و خوشبختانه بنیاد مستضعفان به عنوان  سرمایه گذار غیردولتی در اینجا تامین آب 22 میلیون متر مکعب را به منظور استفاده بهینه از آب هایی که از دسترس خارج می شد، برای آبیاری با روش نوین برای سه هزار هکتار باغات گرمسیری بر عهده گرفته است.

 

وی افزود: در این پروژه کشاورزی بنیاد مستضعفان  بهترین نهال ها برای ایجاد درختان مرکبات، نخیلات و تاکستان ها شناسایی شده و در مجموع یک کار خوب و یک پروژه نمونه کشت و صنعت در منتهی الیه مرزی غرب کشور محسوب می شود.

 

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: با پروژه های در دست اجرای دولت می توانیم از سال 93 به بعد اجرای طرح ها را سرعت ببخشیم و با توجه به اقدامات کشت و صنعت مردم این منطقه را توانمند کنیم تا از طریق اراضی کشاورزی، مستثنیات و همچنین واگذاری اراضی ملی به افراد فاقد زمین، قصرشیرین را از وضعیت فعلی که یک منطقه خشک است به شهرستانی با باغات پرثمر تبدیل کنیم.

 

در ادامه برنامه بازدید وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از پروژه عظیم کشاورزی شرکت کشت و صنعت پیوند بیستون پارس  از مجموعه های وابسته به شرکت مادر تخصصی  کشاورزی بنیاد  مستضعفان ، یک اصله نهال در بخشی از باغات شرکت غرس کرد.

 

 قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با 25 هزار نفر جمعیت، دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق است و 29 هزار و 188 هکتار زمین‌های کشاورزی و باغ دارد و پروژه توسعه باغات قصرشیرین از سوی یکی از شرکت های وابسته به هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان به عنوان بخش غیر دولتی پس از ماه ها مطالعه و برنامه ریزی متخصصان و مشاوران با تجربه  در زمینی به مساحت 4 هزار هکتار احداث شده و توانسته است  تا کنون زمینه اشتغال و بکارگیری تعداد قابل توجهی از نیروهای  متخصص و بومی  را در قصرشیرین فراهم کند. این پروژه بزرگ در جاده خسروی- قصرشیرین واقع است که به گواهی کارشناسان کشاورزی منطقه علاوه برفراهم کردن زمینه ایجاد اشتغال برای مردم، موجب آبادانی منطقه وشهرستان نیز شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: