mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۱۳ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳
کد خبر : ۶۴۴۴
تعداد بازدید: ۳۴۲۲
شرکت بهنوش ايران هم اکنون بزرگترين توليد کننده و صادر کننده ماءالشعير در ايران بوده و همچنین بزرگ ترین تولید کننده ماءالشعیر بدون الکل در دنیا محسوب مي شود و محصولات خود را به اکثر کشورهای اسلامی صادر می كند.

شرکت بهنوش ايران  هم اکنون بزرگترين توليد کننده و صادر کننده ماءالشعير در ايران بوده و همچنین بزرگ ترین تولید کننده ماءالشعیر بدون الکل در دنیا محسوب مي شود و محصولات خود را به اکثر کشورهای اسلامی صادر می كند.

 اين شرکت براي اطمينان بيشتر از كيفيت محصولات توليدي خود، به ویژه سلامت آنها و افزايش رضايت مشتريان ، افزایش ایمنی و بهداشت پرسنل و نیز جلوگیری از کاهش منابع و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی نظام مدیریت یکپارچه را در سازمان بر مبناي استانداردهای بين المللي 

ISO 9001: 2008 و ISO 22000:2005 و ISO14001:2004 و OHSAS18001:2007 و HACCP و IMS مستقر كرده است.

شرکت بهنوش ایران دارای نه واحد تولیدی است كه عبارتنداز  :

1-    شرکت بهنوش مرکزی ( واقع در کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج )

2-    شرکت بهنوش ستاره ( واقع در کیلومتر 15 جاده مخصوص کرج )

3-    شرکت بهنوش گچساران ( واقع در حومه شهرستان گچساران )

4-    شرکت بهنوش شیروان ( واقع در حومه شهرستان شیروان )

5-    شرکت بهنوش واحد اراک ( در حال ساخت )

6-    شرکت بهنوش واحدکوهرنگ ( واقع در چهار محال و بختیاری شهر گهرو )

7-    شرکت بهنوش واحد آبعلی ( واقع در کیلومتر 50 جاده هراز شهر آبعلی )

8-    شرکت بهنوش واحد آبعلی یاسوج ( واقع در کیلومتر 5 جاده یاسوج- شیراز )

9-    شرکت بهنوش واحد خرمشهر

 

نقش پروژه بهنوش گچساران در محروميت زدايي بام نفتي ايران 

شهرستان گچساران با تولید روزانه 678 بشکه نفت، دومین تولیدکننده گاز در ایران و پنجمین ابر مخزن نفت جهان و تولیدکننده یک چهارم نفت ایران است.

كارشناسان معتقدند شهرستان گچساران خود به تنهایی به اندازه کشور الجزایر تولید نفت دارد. یک چهارم نفت تولیدی ایران مربوط به این شهرستان محروم اما غنی و ثروتمند از لحاظ منابع نفتي است.

 طبق آخرين آمار شهرستان گچساران با 19 هزار جوان بیکار و جویای کار جزو يكي از مناطق محروم و نيازمند اشتغال در كشور محسوب مي شود.

 بنياد مستضعفان با درك شرايط اقتصادي و اجتماعي منطقه  ضمن سرمايه گذاري  کارخانه بهنوش گچساران را در زميني به مساحت ۸۸ هزار متر مربع و ۱۲ هزار متر مربع زيربنا  و هزینه ۱۴۰  ميليارد ريال راه اندازی كرد. اين واحد  ظرفيت توليد ۲۴ هزار بطري دلستر ،‌ نوشابه و آب گازدار را دارد براي ۶۰ نفر بطور مستقيم و ۳۰۰ نفر بطور غير مستقيم اشتغال ايجاد شده است. با هدف ایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم در اسفند سال 1380 تاسیس شده است به طوري كه فرماندار وقت گچساران عنوان کرده بود : کارخانه بهنوش گچساران  یکی از طرح‌های بزرگ و موفق کهگیلویه و بویراحمد و حتی جنوب کشور است و اجرای چنین طرح‌هایی ضمن رونق دادن به بخش تولید و اقتصاد به ایجاد اشتغال کمک بسیاری خواهد کرد.و همچنين خاطرنشان کرد: این افتخاری برای گچساران بوده که محصولات تولیدی کارخانه بهنوش به همه نقاط کشور و حتی خارج از ایران صادر شده و مورد مصرف قرار می‌گیرد.

 

 

پروژه خط  توليد ماءالشعیرباظرفيت 24000 بطر در ساعت

شرکت بهنوش ایران در راستای اهداف توسعه ای شرکت و ایجاد قطب های تولیدی خود در نقاط مختلف کشور در سال 86 اقدام به ایجاد خط تولید ماءالشعیر 1لیتری به ظرفیت 24000 بطر یک لیتری در ساعت در شهر گچساران استان كهكيلويه و بوير احمد  كرد

 این پروژه با سرمایه گذاری  16.4261  میلیارد ریال و با استفاده از منابع داخلي شركت و بنياد  و تسهیلات بانکی  به انجام رسیده است.

عمليات اجرايي اين پروژه پس از فعالیت چشمگیر پرسنل شرکت  در مدت 24 ماه به اتمام رسيده و در 22 بهمن ماه سال 1388  افتتاح و رسما تولید خود را آغاز نموده است ..با راه اندازی این خط به طور مستقیم حدود  50  نفر و غیر مستقیم 140 نفر فرصت شغلی در منطقه محروم گچساران ایجاد گردیده است.به طوری که هم اکنون به عنوان واحد نمونه اشتغال زا و فعال منطقه مورد توجه مسوولان قرار گرفت.

 

پروژه توليد پريفرم شركت بهنوش گچساران

مهندس فرشيد كريمي زاده  مدير كارخانه بهنوش گچساران مهمترين هدف پروژه توليد پريفورم را  كاهش  بهای تمام شده محصول ،افزایش سود ،تکمیل زنجیره تامین شرکت دانست و گفت : ظرفيت توليد اين  پروژه معادل  16 هزار و 800عدد پريفرم در ساعت است كه از لحاظ كيفيت جزو توليدات ممتاز و رقابتي پريفروم در ايران محسوب مي شود  چرا كه دستگاه هاي بكارگيري شده در خطوط توليد  جزو  بهترين دستگاه هاي  توليد پريفوم در كشور و حتي آخرين تكنولوژي موجود در دنيا هستند .

 

مدير كارخانه بهنوش گچساران تشريح كرد:  كارمزد توليد و حمل پريفورم بخش قابل توجهي از هزينه توليد را شامل مي شد كه با اجراي اين پروژه و با توليد انواع پریفرم 1000 سی سی و 1500 سی سی بخش مهمي از زنجيره تامين مواد اوليه توليد تكميل  و در هزينه هاي مذكور صرفه جويي شد.  

 

 

پروژه توليد مالت بهنوش گچساران تكميل كننده زنجيره تامين

 

پايه توليد دلستر و ماء الشعير  عصار مالت است و هزينه تامين  روزانه اين محصول وارداتي در كارخانجات وابسته به شركت بهنوش ايران حجم قابل توجهي را به خود اختصاص داده  به همين دليل پروژه توليد مالت  در كارخانه گچساران  كليد خورد تا كارخانه بهنوش گچساران   برخوردار از  «مجهزترين و پيشرفته ترين امكانات توليد  ماء الشعير  » در بين خانواده بهنوش ايران  شود و در منطقه اي محروم  با پيشرفت فيزيكي حدود 90 درصد براي تامين نياز هاي داخلي كارخانه و تامين بخشي  نياز هاي ساير كارخانجات بهنوش  در آينده اي نزديك به بهره برداري برسد .

 

مهندس فرشيد كريمي زاده در مورد اهميت اين پروژه توضيح داد:  مصرف روزانه عصاره مالت در كارخانه بهنوش گچساران حدود 15 تن در روز است كه بخشي از نياز 2 تا سه هزار تني كل خانواده كارخانجات بهنوش ايران را تشكيل مي دهد و  از طريق واردات تامين مي شود .

كريمي زاده دو مشكل عمده واردات عصار مالت مورد نياز توليد در بهنوش را يكي محدوديت هاي  انتقال مالي و پولي ناشي از تحريم هاي اخير دانست و ديگري مشكل تاريخ انقضاي  ماه محصول  است  كه با در نظر گرفتن  تشريفات گمركي و ثبت سفارش  زمان بهينه استفاده از عصاره وارداتي ذخيره شده  را بسيار محدود و دپو و مديريت انبار داري محصول را دچار مشكلات مضاعف مي كند.

 

وي اجراي پروژه توليد مالت را مهمترين عامل حل اين مشكلات مي داند و برآورد مي كند با توجه به نصب اكثر قطعات و دستگاه هاي اصلي خطوط توليد مالت در صورت همكاري كارشناسان فني طرف خارجي براي تحويل هر چه سريعتر دستگاه ها كارخانه بهنوش گچساران ضمن توليد و تامين عصاره مالت مورد نياز خود ،  امكان تامين بخش قابل توجهي از نياز خانواده بهنوش را نيز خواهد داشت .

 

گفتني است چشم انداز شركت بهنوش ايران  رهبريت صنعت ماء الشعير بدون الكل در جهان  است و مهم تر  اين است كه اين راهبرد مديريتي  را با سرمايه گذاري در مناطق محروم و با توجه به تامين مسووليتهاي اجتماعي و ملي خود پيگيري مي كند .

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
1
0
لطفا حجم صادرات بهنوش از نظر مقداري و دلاري در سال 1392 ارائه شود و ليست كشورهاي اسلامي كه بهنوش در سال مذكور و نيز در حال حاضر به آنها صادرات دارد ارائه شود.