mfnews.ir

انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵
کد خبر : ۸۷۸۸
تعداد بازدید: ۱۸۳۶
فروزان مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور به اتفاق استاندار کرمان از پروژه های بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فروزان مهر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور به اتفاق استاندار کرمان از پروژه های بنیاد مستضعفان در شهرستان قلعه گنج بازدید کرد.

 

بنابر این گزارش ،مجتمع پرورش بز شیری به منظور رونق اشتغال و تولید در منطقه قلعه گنج توسط شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس راه اندازی شده و با استفاده از نژاد اصلاح شده دام اسپانیایی، نسبت به پرورش سه هزار راس دام مولد اقدام کرده است.حجم سرمایه گذاری در مجتمع پرورش بز شیری قلعه گنج 170 میلیارد ریال است که تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بنابر این گزارش ، بازدید از کارخانه روغن کشی از کنجد نیز از دیگر برنامه ها در سفر به شهرستان قلعه گنج بود . به دلیل قابلیت کشت کنجد شرکت صنایع غذایی سینا ساخت کارخانه روغن کشی از کنجد را در دست اقدام دارد و حجم سرمایه گذاری آن توسط بنیاد مستضعفان 60 میلیارد ریال بوده است و این طرح تا کنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

بازدید از کارخانه رب و کنسانتره گوجه فرنگی و پرکنی و بسته بندی آبمیوه گازدار از دیگر بخش های بازدید بود. این کارخانه توسط شرکت گسترش صنایع غذایی سینا با حجم سرمایه گذاری 45 هزار میلیون ریال از سوی بنیاد مستتضعفان انجام و پیشرفت فیزیکی آن 70 درصد بوده است.

 

بازدید از سایت و مجتمع اداری بنیاد مستضعفان نیز در این سفر انجام شد که این سایت و مجتمع برای استقرار شرکت های زیرمجموعه بنیاد مستضعفان برای سرمایه گذاری مستقیم و حمایت از سرمایه گذاران بخش مردمی به مساحت یک هزار و 800 مترمربع به تعداد هشت ساختمان با حجم سرمایه گذاری شش میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال انجام است.

 

بازدید از 30 واحد مهمان پذیر که با استفاده از الگوی معماری بومی (هتل کپری) توسط شرکت سیاحتی و حمل و نقل پارسیان با حجم سرمایه گذاری 37 میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی 100 درصد احداث شده، از دیگر بخش های این بازدید بود.

 

در این سفر از کارگاه های آموزشی فرش دستباف قلعه گنج نیز بازدید شد که در این کارگاه ها به منظور توانمند سازی بانوان در بافت فرش دستباف، قراردادی بین بنیاد علوی و شرکت سهامی فرش ایران برای برگزاری شش دوره به تعداد 120 نفر از متقاضیان منعقد شده است و به دلیل استقبال مثال زدنی مردم از آن، آموزش تمامی بانوان در همه روستاها در دستور کار این بنیاد قرار گرفته است.

در کارگاه های آموزشی فرش دستباف قلعه گنج همچنین ترتیبی اتخاذ شده تا دار و ابزار قالیبافی به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفته و قالی بافته شده از آنها خریداری شود.

بنیاد مستضعفان 750 میلیون ریال در این زمینه سرمایه گذاری شده که این پروژه 100 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

بنابر این گزارش جمعیت شهرستان قلعه گنچ در سرشماری سال 90 بیش از 76 هزار نفر بوده که از این تعداد 13 هزار نفر در مناطق شهری و 63 هزار نفر در مناطق روستایی و عشایری مستقر بوده اند.

این شهرستان با وسعت حدود 10.440 کیلومتر مربع وسعتی برابر با برخی از استان های کشور دارد.

یکی از شناخته شده ترین مناطق محروم در کشور شهرستان قلعه گنج در جنوب استان کرمان است که به عنوان نمونه (پایلوت) جهت پیاده سازی طرح آبادانی و پیشرفت مناطق محروم انتخاب شده است.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: