mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۳۵ - ۰۶ آذر ۱۳۹۵
کد خبر : ۹۷۹۰
تعداد بازدید: ۱۹۵۷
بر اساس آمار منتشره در سال تحصیلی 94-95
در طرح ارتقای تحصیلی سال 94-95 دانش آموزان کمتر برخوردار در 18 استان و 215 منطقه آموزش و پرورش با موفقیت از سوی بنیاد علوی اجرا شد.

 به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی بنیاد  علوی ، نزدیک به 70 هزار دانش آموز  مشمول این طرح حمایتی بنیاد علوی قرارگرفته که 28902 نفر آنها دانش آموزان پیش دانشگاهی 40هزار نفر آنها  دانش آموز مقطع سوم متوسطه بودند .

 

بنابراین گزارش ، بنیاد علوی با اختصاص مبلغ 50 میلیارد ریال به این طرح در کنار برگزاری 10 دوره آزمون های استاندارد سراسری در تمامی استانها  280 هزار  جلد کتاب های کمک آموزشی، 813 نرم افزار آزمون ساز و 41هزارعدد CD نمونه سوالات سال سوم متوسطه را به طور رایگان در اختیار مدارس آموزش و پرورش مناطق کمتر برخوردار قرارداد.

 

این گزارش می افزاید :  از میان 25892 دانش آموزان تحت پوشش که در آزمون کنکور شرکت کردند 8600 دانش آموز پس از قبولی  در دانشگاه های دولتی ثبت نام کردند که در این میان 288 نفر موفق به کسب رتبه زیر 1000 منطقه ای شده اند که در مقایسه با سال قبل حاکی از 77 درصد رشد عملکرد طرح در مناطق کم برخوردار است .

از میان این دانش آموزان 24 نفر در کشور رتبه زیر 1000  را کسب نموده اند  و همچنین 4 دانش آموز در آزمون کارشناسی ارشد پیوسته  و یک دانش آموز در رشته ی دکتری هسته ای قبول و وارد دانشگاه شده اند.

 

گفتنی است با  اجرای طرح حمایتی بنیاد علوی و کارشناسی های   به عمل آمده اکنون قبولی دانش آموزان در مقاطع سوم متوسطه و پیش دانشگاهی در مناطق محروم و تحت پوشش نسبت به سنوات گذشته  شاهد رشد چشمگیری  بوده است .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: