mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۱۶ - ۰۹ بهمن ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۰۲۲
تعداد بازدید: ۳۵۱۱
تاثیر پذیری نمای ساختمان ها ازهنر اصیل ایرانی
جلسه هماهنگی مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران با حضور مدیر عامل شرکت چینی و مدیران شرکت "سکویا پارس" برای انتقال آخرین تکنولوژی و دانش فنی محصولات GRCوGRG شامل محصولات کاربردی بتن مسلح به الیاف شیشه ای برگزار شد.

جلسه هماهنگی  مهندس مجتبی کمیلی مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران با حضور مدیر عامل شرکت چینی و مدیران شرکت "سکویا پارس" برای انتقال تکنولوژی و دانش فنی محصولات GRCوGRG  شامل محصولات نما اماده بتن مسلح به الیاف شیشه ای برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران  در راستای اجرای مصوبه ستاد برنامه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  جهت راه اندازی خط تولید grc و grg  در ایران  جلسه ای با حضور مدیرعامل و مدیر بازرگانی شرکت معتبر چینی که از ده شرکت برتر جهانی این صنعت است و همچنین مدیران شرکت "سکویا پارس " در دفتر مهندس کمیلی تشکیل شد.

 

بنابراین گزارش : موضوع  این جلسه انتقال تکنولوژی و دانش فنی تولید محصولات GRC وGRG از محصولات بتنی مسلح به الیاف شیشه ای که به جهت استحکام و انعطاف پذیری در صنعت ساختمان به ویزه ایمن سازی و نما سازی ساختمان کاربرد دارند بود .

در این جلسه مقرر شد که آخرین تکنولوژی و دانش فنی تولید محصولات مذکور  از طرف شرکت  طرف قرارداد  به شرکت "سکویا پارس "  انتقال یافته و فرآیند مشارکت در ایجاد بازار و فروش محصول در خاورمیانه از سوی طرفین پیش بینی و اجرا شود  همچنین  در حاشیه جلسه موضوع جذب سرمایه گذاران چینی جهت مشارکت در پروژه های ساختمانی نیز مطرح و مقرر شد طرف چینی  جلساتی با شرکت های بزرگ ساختمانی در چین با دعوت از مدیرعامل  شرکت عمران و مسکن ایران برگزار کند

 

این گزارش می افزاید:  مهندس  مجتبی کمیلی مدیر عامل شرکت عمران و مسکن ایران در حاشیه این جلسه گفت :  هدف راهبردی ما به عنوان یکی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان از همکاری با طرف قرار داد چینی  که یکی از ده شرکت برتر این رشته فعالیت در صنعت ساختمان سازی در دنیا است نه تنها ساخت یک کارخانه برای تولید محصولات GRC وGRG بلکه انتقال تکنولوژی و دانش ساخت این محصولات و همچنین بومی سازی آن با توجه به غنای فرهنگی و هنری  ایران اسلامی  است و امیدواریم با این کار آفرینی منحصر به فرد در کشور ایمنی و  زیبا سازی  نمای ساختمان های چند طبقه در کشور بیشتر از هنر ایرانی  متاثر شود.

 

جی آر سی (GRC) چیست :

بتن مسلح به الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Concrete) یا به اختصار GFRC، نوعی بتن الیافی است كه در آن از الیاف جهت بهبود خواص فیزیكی، شیمیایی و مكانیكی بتن استفاده می‌شود. بتن الیافی نوعی كامپوزیت متشكل از مصالح سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی می‌باشد. اختلاط صحیح این مواد و تولید كامپوزیتی با یكپارچگی و پیوستگی مناسب، امكان استفاده از بتن جهت سطوح مقاوم و پر انحنا را فراهم می‌سازد.

 

از مهمترین خواص بتن الیافی می‌توان به موارد زیر اشاره كرد :

قابلیت تولید اعضایی ظریف با قابیت‌های مكانیكی به مراتب بهتر از اعضای بتنی معمولی مشابه.

امكان كاهش ضخامت اعضای بتنی با حفظ قابلیت باربری و استحكام مورد نیاز.

كاهش تركهای مویی ناشی از پدیده خزش در بتن

تثبیت ترك و قابلیت باربری پس از ترك خوردگی

افزایش مقاومت بتن در مقابل تنش‌های حرارتی

افزایش مقاومت بتن در مقابل سایش و خستگی

افزایش قابلیت ضربه پذیری بتن

افزایش قابل ملاحظه مقاومت كششی و خمشی بتن

افزایش میزان جذب انرژی و شكل پذیری بتن

 

بتن الیافی مسلح به الیاف شیشه كاربرد ویژه‌ای در تولید قطعات نما دارد. به گونه‌ای كه امكان تولید قطعات با ابعاد بزرگ و ضخامت بسیار كم در حدود 1 سانتیمتر را فراهم می‌نماید. از دید صنعتی، نماهای اجرا شده به روش‌های معمول و با استفاده از مصالح و روش‌های اجرای سنتی نه تنها پاسخگوی حجم بالای ساخت و سازهای مرتفع نمی‌باشد، بلكه از نظر اقتصادی و ایمنی نیز توجیه پذیر نیست.

پاره‌ای از مزایای استفاده از نمای GFRC به شرح زیر می‌باشد :

استحكام و دوام دراز مدت نما در برابر شرایط محیطی، باد و زلزله.

امكان تولید قطعات نما با ابعاد بزرگ و ضخامت كم.

امكان تولید در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع، پیچیده و ظریف.

مكان استفاده از مزایای صنعت پیش ساختگی و افزایش سرعت اجرای نما.

امكان تعمیر و بازسازی بخشی از نما بدون آسیب به بقیه قسمت‌ها.

كاهش وزن نما نسبت به سایر مصالح مشابه.

عایق صوتی و حرارتی.

كنترل كیفیت بالا قطعات و نمای نهایی.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها