mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۰۲۴
تعداد بازدید: ۲۴۲۰
همگام با مردم ، مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد مستضعفان در مراسم تشیع پیکر پاک ۱۶ آتش‌نشان شهید فداکار حادثه پلاسکو شرکت کردند .

همگام با مردم ، مهندس سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان جمعی از مدیران و کارکنان بنیاد مستضعفان  در مراسم تشیع  پیکر پاک  ۱۶ آتش‌نشان شهید فداکار حادثه پلاسکو شرکت کردند .

 به گزارش  پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  ، مراسم تشییع ۱۶ شهید آتش‌نشان با حضور گسترده شهروندان تهرانی و مدیران بلند پایه کشور برگزار شد.

بنابراین گزارش : پس از اقامه نماز توسط حضرت آیت الله امامی کاشانی پیکر شهدا درانبوه حزن و اندوه مردم در طول خیایان مفتح تا میدان هفتم تیر بر روی دوش همکاران و عموم مردم داغدار  تشیع و  در قطعه 50بهشت زهرا در جوار شهدای مداع حرم و شهدای گمنام آرام گرفتند.

 

بنابراین گزارش مهندس سعیدی کیا در حاشیه این مراسم آرزو کرد که خداوند متعال  به این شهدا اجر عظیم عطا فرماید که اینگونه در راه خدمت به مردم فدا شدند

 

این گزارش می افزاید : اسامی شهدای تشیع شده در مراسم عبارت بودند از : بهنام میرزاخانی، علی امینی، فریدون علی‌تبار، علی مستوفی، حسین حسین زاده، محمد آقایی قادرلو، حسین سلطانی، رضا نظری، مجتبی کوهی، امیر حسین داداشی، محسن روحانی، رضا شفیعی اینچه، ناصر مهرورز، محسن قدیانی،علیرضا سفی زاده،حامد هوایی.

 

گفتنی است در این مراسم پیام رهبر انقلاب در تجلیل از فداکاری آتش‌نشانان مؤمن و شجاع به شرح زیر قرائت شد:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اکنون پس از شبها و روزهای تلخ نگرانی و کاوش، نوبت آن است که یاد فداکاری با شکوه و مظلومانه‌ی آتش‌نشانان مؤمن و شجاع ملت ایران ثبت و بزرگ داشته شود و مردانی را که حقاً باید قهرمانان کم‌ادّعا و با اخلاص نامیده شوند همگان بشناسند و درس آنان را در خاطر نگه دارند.

این جوانمردان برای نجات جان و مال هم‌میهنان خود، با شهامتی شگفت‌انگیز به درون آتش و آوار رفتند و جان خود را در خطر نهادند و خود را فدا کردند. آنان یک بار دیگر خاطرات فداکاریهای دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان است عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه میکند. خانواده‌های داغدار و همه‌ی ملت ایران به این عزم و شهامت برخاسته از ایمان ببالند و صاحبنظران، این پدیده را در تحلیلها و محاسبات خود درباره‌ی ایران و ایرانی مؤمن به حساب آورند. این حادثه از سوئی غم‌انگیز و از سوئی افتخارآمیز است. اینها شهیدان راه خدمت دشوار و انجام وظیفه‌ی پر خطرند و هرگز فراموش نخواهند شد ان‌شاء الله.

اینجانب در غم آن عزیزان و دیگر جان‌باختگان حادثه‌ی پلاسکو با خانواده‌ها و بازماندگان آنان شریکم و از خداوند متعال برای آنان رحمت الهی و برای اینان صبر و اجر مسألت میکنم.

همچنین از دستگاهها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ی توان برای نجات جان آتش‌نشانان و گرفتارشدگان، کوه سنگینی از کار و تلاش و همت و نگرانی را بر دوش کشیدند و با همکاری و صمیمیّت، کاری بزرگ را به پایان رساندند تشکر میکنم و پاداش الهی را برای آنان میطلبم.

سیدعلی خامنه‌ای

۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۵

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها