mfnews.ir

انتشار: ۱۵:۵۳ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۰۳۱
تعداد بازدید: ۳۱۴۷
اصول بنیاد مستضعفان در محرومیت زدایی عبارتند از حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان و مستضعفان، توانمند سازی، تعالی و خوداتکایی ، بهره وری و متناسب بودن خدمت و نیاز.

مهندس موسی برزگری در برنامه "ایران سربلند" رادیو گفت و گو، با بیان اینکه بنیاد علوی به عنوان یکی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان اصولی را برای  محرومیت زدایی مشخص کرده است، اظهار داشت: این اصول عبارتند از حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان و مستضعفان، توانمند سازی، تعالی و خوداتکایی ، بهره وری و متناسب بودن خدمت و نیاز.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  برنامه "ایران سربلند" با موضوع محرومیت زدایی و نقش بنیاد مستضعفان در دوران انقلاب اسلامی و با حضور مهندس موسی برزگری مدیر عامل بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان برگزار شد

 

بنابراین گزارش مهندس موسی برزگری در ابتدای این برنامه  به معرفی بنیاد علوی پرداخت و گفت: بنیاد علوی مجری مستقیم طرح های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان است به طوری که بنیاد مستضعفان همه امورات مربوط به محرومیت زدایی و توانمند سازی را در قالب همه شرکت ها و موسساتی  که دارد را  به بنیاد علوی محول کرده  است.

 

مدیر عامل بنیاد علوی افزود:  شرکت ها و موسسات اقتصادی وابسته به بنیاد مستضعفان بر اساس اصول بهره وری فعالیت اقتصادی دارند و 30 درصد از  کل سود همه شرکت ها  برای رفع محرومیت در اختیار بنیاد علوی قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان اصولی را به عنوان محرومیت زدایی مشخص کرده است، اصول مذکور را چنین بر شمرد : حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان و مستضعفان، توجه همزمان به رفع پیامدهای محرومیت در کوتاه مدت و رفع علل واقعه بروز محرومیت در بلند مدت، تمرکز بر گروه های اجتماعی محروم و مناطق محروم، توانمند سازی، تعالی و خوداتکایی پس از قرار گرفتن در مسیر رشد، بهره وری و متناسب بودن خدمت و نیاز، ترویج فرهنگ خدمت به محرومان و خانواده محور بودن و کمک به پایدار ماندن خانواده محرومان

 

موسی برزگری با اشاره به فعالیت های بنیاد علوی در محورهای مختلف، عنوان داشت: از جمله این فعالیت ها توانمندسازی اقتصادی است که در قالب ارائه یارانه ها در جهت اشتغال زایی، کمک به بازاریابی محصولات است. در بخشی دیگر، طرح ارتقای بهداشت و سلامت نیز مورد توجه قرار گرفته است و در این راستا ضمن اجرای طرح حماینی تغذیه مادران باردار و شیرده ، طرح ساخت مراکز درمانی در مناطق محروم با عنوان درمان بستر ، کمک  "ای بی" و سایر موارد  در دستور کار قرار گرفته است .

 

وی  توجه به سرمایه انسانی در مناطق کم برخوردار جامعه   به عنوان یکی از اهداف بنیاد علوی اشاره کرد و ابراز داشت: کمک به ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم، برگزاری اردوی سالانه برای بیش از 15 هزار دانش آموزان مناطق محروم، صندوق وام دانشجویان نیازمند مستعد در مناطق محروم و احداث و تکمیل فضاهای آموزشی، فرهنگی و ورزشی از جمله اقداماتی است که بنیاد علوی در جهت تقویت سرمایه انسانی انجام می دهد.

 

مدیر عامل بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان اضافه کرد: در بخش چهارم، خدمات اجتماعی و رفاهی برای محرومان انجام می شود که از جمله آنها مشارکت در احداث و تکمیل مسکن برای خانواده های دارای  دو معلول و بیشتر است. کمک به احداث و تکمیل مسکن خانواده های پرجمعیت، کمک مالی جهت تامین مسکن برای محرومان، خدمات حمایتی از جمله توزیع البسه، احداث و تجهیز مساجد حوزه های علمیه و کمک های بلاعوض مواردی از دیگر اقدامات بنیاد علوی است.

 

قابل ذکر است، ویژه برنامه "ایران سربلند" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30 از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها