mfnews.ir

انتشار: ۱۶:۰۱ - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۰۳۳
تعداد بازدید: ۲۷۸۲
پرویز قندالی مدیر باغ وحش ارم سبز گفت : روز چهارشنبه 6 بهمن ماه گذشته فونت بون آلین ،مدیرگروه تخصصی گربه سانان CRESAM بهمراه هیات همراه از باغ وحش تهران بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از روابط عمومی ارم سبز قندالی گفت؛این گروه فرانسوی در کشورهای آفریقای جنوبی،موزامبیک،الجزایر و چین به کار تخصصی تولید مثل و تلقیح مصنوعی گربه سانان بزرگ مشغول به فعالیت هستند و برای تحقیق و تهیه بانک اسپرم از یوزپلنگ و پلنگ ایرانی و همچنین تلقیح مصنوعی در طبیعت برای بهبود ژنتیک گونه های با ارزش ایرانی به ایران سفر کرده اند.

 

وی گفت؛ کارشناسان این گروه از وضعیت باغ وحش تهران بخصوص گربه سانان و پلنگ ایرانی باغ وحش ابراز رضایت کامل کرده و نظرات کارشناسی ایشان مورد استفاده باغ وحش تهران قرار گرفت.

 

قندالی در پایان افزود؛در همین زمینه ،هفته آینده گروه کارشناسEEP وAZW به منظور اسپرم گیری و تلقیح مصنوعی  پلنگ ایرانی باغ وحش به ایران خواهند آمد و باغ وحش تهران امیدوار است برای اولین بار در کشور با این روش  امکان  زادآوری این گونه با ارزش بومی فراهم شود .

 

گفتنی است  مدتی پیش به جهت حمایت های بی شائبه مجموعه ارم سبز از گونه یوز پلنگ ایرانی در کشور نماد ملی و بین المللی مجموعه ارم سبز به یوز پلنگ ایرانی تغییر کرده است .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها