mfnews.ir

انتشار: ۱۹:۴۴ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۰۶۷
تعداد بازدید: ۲۴۱۳
معاونت امور فرهنگی و اجتماعی بنیاد برخی فعالیت های فرهنگی را در قالب پیوست فرهنگی به منظور تقویت باورها و مولفه های اقتصادی مقاومتی در سطح این شهرستان انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان به نقل از رادیو و تلویزیون دیباچه، محمود احمدی مدیرکل امور فرهنگی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از سال 93 با همکاری استانداری کرمان و با امضای تفاهم نامه با برخی دستگاه ها، شهرستان «قلعه گنج» در جنوب استان کرمان را به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی برگزیده و مجموعه ای ازفعالیت های اقتصادی و اجتماعی را با اهدافی چون توانمندسازی و اشتغال در این شهر پی گرفته است.

احمدی تصریح کرد، از آنجا که در کنار هر فعالیت اقتصادی، ملاحظات فرهنگی نیز باید لحاظ شود، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی بنیاد برخی فعالیت های فرهنگی را در قالب پیوست فرهنگی به منظور تقویت باورها و مولفه های اقتصادی مقاومتی در سطح این شهرستان انجام داده است.

 به گفته احمدی به دنبال برگزاری جشن «گنجینه رمضان» در ماه مبارک رمضان در این شهرستان، همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، معاونت امور فرهنگی بنیاد برپایی همزمان جشن پیروزی انقلاب با عنوان «گنجینه فجر» و با نام «هنگام پرواز» را در دست اجرا دارد.

 جشنواره «گنجینه فجر» شامل مجموعه ای از برنامه های صحنه ای و خدمات فرهنگی هنری در سطح شهر و برخی روستاهای قلعه گنج است که علاوه بر یادآوری خاطرات و آرمان های انقلاب اسلامی، تقویت تعدادی از مهمترین باورها و مولفه های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده است.

 به گفته احمدی این مولفه ها شامل مواردی چون روحیه و کار جهادی، تعاون و کار تیمی، مدیریت منابع و مصرف، تولید و خدمات با کیفیت، مسئولیت پذیری، خودباوری، قانون مداری، بهره وری، توانمندی و مهارت افزایی و امیدواری و آینده نگری می شود.

 احمدی افزود: امید می رود با تداوم این قبیل برنامه ها، باورهای فرهنگی و مبانی نظری مفهوم اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان به موازات فعالیت های چشمگیر اقتصادی و جتماعی بنیاد دراین منطقه رشد یافته و تقویت شود. این برنامه از روز شنبه 16 بهمن تا چهارشنبه20 بهمن ماه ساعت18/15 دقیقه از شبکه سوم سیما پخش می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها