mfnews.ir

انتشار: ۱۴:۵۶ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۱۳۶
تعداد بازدید: ۲۲۲۵
نشست هم اندیشی برای اختصاص کمک های مردمی جمع آوری شده توسط بانک سینا در مناطق محروم با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نماینده دادستان، قائم مقام شبکه 5 سیما و مسئولانی از سازمان بسیج برگزار شد.

نشست هم اندیشی برای اختصاص کمک های مردمی جمع آوری شده توسط بانک سینا در مناطق محروم با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل بانک سینا، نماینده دادستان، قائم مقام شبکه 5 سیما و مسئولانی از سازمان بسیج برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  به نقل از روابط عمومی  باک سینا در ابتدای این نشست، مهندس پیشرو مدیرعامل بانک سینا ضمن اشاره به رسالت های اجتماعی بانک سینا، گفت: این بانک در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و به منظور کمک به بهبود وضعیت خدمات بهداشتی مناطق کمتر توسعه یافته کشور، از محل  حذف تبلیغات محیطی، تعداد 25 دستگاه آمبولانس خریداری و به مناطق کمتر توسعه یافته کشور اهدا می کند. پیشتر نیز این بانک از محل کمک همکاران خیّر و نوعدوست خود نسبت به ایجاد یک باب مدرسه در منطقه قلعه گنج کرمان و اهدای دو دستگاه آمبولانس جهت این منطقه و همچنین منطقه راز و جرگلان در خراسان شمالی اقدام کرده بود.

 

وی با بیان اینکه در انجام کار خیر، همیشه رقابت خوب است، خاطرنشان کرد: این اقدام بانک سینا بازخورد خوبی در جامعه داشت و خوشبختانه سایر سازمانها و بانک ها نیز در انجام این فعالیت ها ورود کردند که گام مثبت و موثری در زمینه کمک به محرومیت زدایی در کشور خواهد بود.

 

مدیرعامل بانک سینا ماموریت این بانک را حمایت از طرح های کوچک و متوسط در مناطق محروم و روستایی دانست و افزود: از طریق تفاهم نامه هایی که با بنیاد مستضفعان، بنیاد علوی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و استانداری های کشور به امضا رسیده ، نسبت به اعطای تسهیلات با نرخ سود 8 درصد اقدام می شود که تاکنون 190 طرح مورد بهره برداری قرار گرفته و با توجه به کوچک بودن طرح ها، تعدادی از آنها به مرحله تولید رسیده است.

 

وی همچنین از امضای تفاهم نامه با کمیته امداد حضرت امام(ره) خبر داد و تصریح کرد: در این راستا تعداد 1000 فقره تسهیلات خرید خودرو ون و وانت با نرخ سود صفر درصد و تامین یارانه توسط بنیاد علوی برای تجهیز ناوگان روستایی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده و این افراد اکنون از زیر چتر کمک مستقیم کمیته خارج شده اند و درآمدی مستقل دارند.

 

حجت الاسلام پژمان فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم ضمن تقدیر از اقدامات خداپسندانه و خیرخواهانه بانک سینا، گفت: به مدیریت بانک سینا به دلیل سلیقه ای خوبی که به خرج دادند، دستمریزاد می گویم. این اقدام از بهترین و باکیفیت ترین کارها است و مطمئنم همه افرادی که با بانک سینا آشنا هستند و فعالیت های این بانک را دنبال می کنند، آن را خواهند ستود.

 

وی به ضرورت کمک گرفتن از ظرفیت مردم برای حل مسائل مختلف اشاره کرد و گفت: آنچه که به برون رفت از آسیبها و مشکلات پیش روی نظام جمهوری اسلامی همواره کمک شایانی کرده، اتکا به ظرفیت های مردمی و حضور همیشگی آنها به ویژه 8 سال دفاع مقدس بوده و اکنون نیز برای رفع مشکلات باید بیش از پیش به سراغ این ظرفیت برویم.

 

در این جلسه مقرر شد کمک های مردمی جمع آوری شده توسط بانک سینا که با همکاری صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و برنامه دستخط فراهم شده، جهت ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور با همکاری جبهه منتظران خورشید بسیج   به کار گرفته شود.

 

جلسه امضای تفاهم‌نامه بین بانک سینا و جبهه جهادی منتظران خورشید به منظور اهدای کمک‌های مردمی برنامه دست خط به مناطق محروم کشور

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها