mfnews.ir

انتشار: ۱۷:۴۹ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
کد خبر : ۱۰۱۴۹
تعداد بازدید: ۲۵۱۱
در سال 1395 برای کار آفرینی و ایجاد اشتغال تخصیص یافت:
اسناد واگذاری یک هزار و 70فقره زمین مسکونی به مردم استان ایلام واگذار شد.

به گزارش گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان ، محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان ظهر امروز در آیین واگذاری اسناد علوی در مسجد جامع سر آبله  با اشاره به اینکه این بنیاد در صدد است در دیگر بخش های استان ایلام از جمله کشاورزی سرمایه گذاری کند، گفت: هم اکنون چند طرح بزرگ  کشاورزی در این استان از جمله دامداری بزرگ 700راسی در شهرستان ایوان و کشت  مزارع بزرگ زیتون در اراضی مستعد  توسط بنیاد مستضعفان در دست اجرا است.

 

رییس بنیاد مستضعفان  یکی دیگر از مهمترین اقدامات بنیاد مستضعفان را ارائه تسهیلات کارآفرینی در روستاهای استان عنوان کرد و گفت:  سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان توسط این نهاد تسهیلات کارآفرینی در روستاهای استان پرداخت شده و  این اعتبار برای اجرای طرح های اشتغالزا و فعالیت ها در حوزه دامداری و کشاورزی اختصاص داده شده است که  امیدواریم در سال آینده این رقم افزایش یابد.

 وی سپس با اشاره به تلاش بنیاد برای واگذاری اسناد املاک علوی به مردم، گفت: واگذاری این اسناد پشتوانه ای برای فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و قضایی مردم این منطقه است تا بتوانند به سهولت فعالیت های درآمدزا و سودآور متناسب با ظرفیت و نیاز منطقه را اجرا کنند.

 سعیدی کیا مهمترین دغدغه مسئولان بنیاد مستضعفان را کم کردن غبار محرومیت از استان های کمتر برخوداری چون ایلام و شهرستان های آن دانست و افزود: تاکنون یک هزار هکتار از اراضی چرداول برای توسعه باغات زیتون در نظر گرفته شده است و به هر میزان که از سوی مسئولان زمین در اختیار مردم قرار گیرد بنیاد توان تولید محصول زیتون در آن را با مشارکت مردم دارد.

 در این مراسم محمدرضا مروارید استاندار ایلام نیز در این آیین با اشاره به اینکه استان ایلام در بخش های مختلف نیازمند سرمایه گذاری است، اظهار داشت: استان ایلام از ظرفیت های بسیار خوبی در بخش کشاورزی برخوردار است که با سرمایه گذاری بر روی این طرح ها می توان زمینه اشتغال زایی و توسعه استان را فراهم کرد.

 گفتنی است در این مراسم به صورت نمادین 14سند به نیت چهارده معصوم (ع) به واجدان شرایط  تقدیم شد و ارزش تقریبی اسناد ارایه شده به مردم بالغ بر 140میلیارد ریال گزارش شده است .

گزارش تصویری از مراسمارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها