mfnews.ir

انتشار: ۱۳:۱۱ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۰۲
تعداد بازدید: ۲۵۲۹
مديركل آموزش و پرورش استان همدان اعلام کرد
مديركل آموزش و پرورش استان همدان : 340 نفر از دانش‌آموزان شهرستان بهار در آزمون طرح ارتقای سطح تحصیلی مناطق کمتر برخوردار بنياد علوي به صورت رايگان و در 6 مرحله شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان مصطفی خزاعی  درگفت و گو  گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه مرحله نهایی بنیاد علوی شهرستان بهار با شرکت 340 نفر از دانش‌آموزان در 6 آموزشگاه برگزار شد، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان از پایه‌های سوم و پیش‌دانشگاهی و در سه رشته ریاضی فیزیک، تجربی و علوم انسانی به رقابت با یکدیگر پرداختند.

 

وی با بیان اینکه برگزاری این آزمون در راستای ارتقای تقویت علمی و آمادگی دانش‌آموزان در کنکور سراسری از سوی بنیاد علوی از زیر مجموعه های بنیاد مستضعفان برگزار می شود ، خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون بنیاد علوی به صورت رایگان بوده و هزینه‌ای برای خانواده‌ها ندارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه این آزمون در پنج مرحله و در حمایت از دانش‌آموزان محروم برگزار می‌شود، گفت: باید سطح کیفی آموزش‌ها در آموزش و پرورش بالا رفته تا سطح رقابت بین دانش‌آموزان افزایش پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه بهره هوشی دانش‌آموزان به مراتب نسبت به سال‌های قبل بهتر از قبل شده است، یادآور شد: باید از این استعدادها در جای مناسب بهره‌برداری علمی لازم را برد.

 

خزاعی با تاکید بر اینکه رشته‌های مهارتی در بین خانواده‌ها و دانش‌آموزان با اقبال مواجه شده است، افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که دانش‌آموزان را برای ورود به بازار کار آماده کنیم تا از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد در امان باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه هر روز شاهد موفقیت‌های دانش آموزان در رشته‌های مختلف علمی، هنری و ورزشی هستیم، تصریح کرد: این روند رو به رشد باید ادامه داشته باشد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه آینده در دست دانش‌آموزان است و باید برای آینده آنها سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد، خاطرنشان کرد: با مشاوره و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان را در امر آموزش و مهارت‌آموزی یاری کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: