mfnews.ir

انتشار: ۱۲:۲۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶
کد خبر : ۱۰۲۰۸
تعداد بازدید: ۳۴۱۰
امیر هدایت پور مدیر عملیات دریایی شرکت حفاری شمال از جابجایی موفقیت آمیز سوپر ریگ حفاری سحر1 در میدان مشترک آریا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بنیاد مستضعفان  هدایت پور عنوان كرد: پس از انعقاد قرارداد جدید میان شرکت حفاری شمال و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به عنوان کارفرما؛ سوپر ریگ حفاری دریایی سحر1 بعد از حفر موفقیت آمیز یازده  حلقه چاه توسعه ای در فاز13 پارس جنوبی طی عملیات جابجایی  در میدان مشترک آریا مستقر شد.

 

بنابراین گزارش در این راستا عملیات ژئوفیزیک و ژئوتکنیک بستر دریا در موقعیت چاه مذکور انجام شد که نتایج بدست آمده حاکی از انجام پرمخاطره و پر ریسک استقرار و تثبیت پایه های دستگاه در بستر دریا در میدان مشترك آریا بود.

 

مدیر عملیات دریای شرکت حفاری شمال افزود: جهت انجام هرچه بهتر عملیات استقرار دستگاه و همچنین کاهش هرگونه ریسک احتمالی، محاسبات دقیق فنی و مهندسی انجام و جلسات متعددی نیزبا کارفرما در این خصوص برگزار و راهکارهای عملیاتی با توجه به شرایط موجود پیشنهاد شد و درنهایت جابجایی سکوی سحر1 از فاز 13 پارس جنوبی به موقعیت مرزی اکتشافی میدان مشترک آریا صورت گرفت و طی یک برنامه ریزی دقیق و با تلاش همه همکاران سختکوش دستگاه حفاری دریایی سحر1؛ عملیات پایه کوبی و استقرار سکو با تایید کارفرما با موفقیت کامل به پایان رسید.

 

 هدایت پور خاطرنشان كرد: با توکل به خداوند متعال با انجام موفقیت آمیز این عملیات و طی نظارت نمایندگان کارفرما عملیات حفاری چاه اکتشافی شماره یک میدان مشترک آریا در منطقه مرزی ایران و قطربا راهبرد تولید بیشتر از میادین مشترک  آغاز خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین ها